sobota, 2 decembra, 2023
HomeBlogBlog Romany Tabakovej: Kniha Michaela Changa a zážitok z Davis Cupu

Blog Romany Tabakovej: Kniha Michaela Changa a zážitok z Davis Cupu

Ahojte tenisoví nadšenci, na dnes som si pripravila moje postrehy z knihy Michaela Changa, ktorú som čítala na univerzite v New Yorku.

Kniha sa dobre číta, hoci sa mi zdala zdĺhavá a niektoré kapitoly mohli byť kratšie. Opäť sa mi potvrdilo, že žiadna tenisová kariéra nie je rovnaká. Každý jeden hráč ma svoje praktiky a cvičenia ako dosiahnuť svoj cieľ. Najviac ma upokojovala kapitola, kde opisoval ako bolo chodenie na ryby jeho najväčším relaxom.

Bolo prekvapujúce, že v jednej zo svojich posledných sezón, keď sa chcel opäť dostať na vrchol, sa zranil a ďalej to nešlo. Pritom sa tomu oddal na sto percent . A to bol ten problém. Tak chcel, až ho to zväzovalo a malo to opačný efekt. Pikoškou v knihe je priznanie, že bol panic až do svadby. Čakal na tu pravú a ono to prišlo. Po kariére založil nadáciu, cez ktorú má veľmi pozitívny vplyv na mládež.

Tu sú úryvky z knihy, ktoré ma oslovili:

„Čím viac som tvrdo pracoval, tým som mal viac šťastia.“

„Hráči ti nepreukážu rešpekt, kým ich neporazíš.“

„Môj stopercentný výkon je postačujúci a dosť dobrý.“

„Ak neveríš, neuspeješ.“

„Môžeš byť kresťanom a byť úspešný.“

Na US Open 2016 som stretla Michaela Changa v hráčskej reštaurácii, kde som sa mu prihovorila a prehodili sme pár slov o jeho nadácii a knihe ktorú napísal. Povedala som mu, že sa mi veľmi páčila a ďakujem, že jeho príbeh inšpiruje aj hráčov malého vzrastu hrať tenis. Michael bol veľmi skromný až ustráchaný. Fotku som si s ním neurobila, lebo v hráčskej lóži sa nefotí.

P. S.: Chcem sa s vami podeliť, čo sa stalo na Davis Cupe v Bratislave, keď sme hrali proti Kanade. Posledný hrací deň (nedeľu) som dopozerala zápas a išla sa domov prezliecť na bál. Tento bál bol zhodou okolností v tom istom hoteli, v ktorom boli ubytovaní Kanaďania. Keďže s Denisom (Šapovalovom) sa poznáme, išla som za ním pozdraviť ich. Na bare som prehodila pár slov s kapitánom, ktorý mi povedal, že mali „namále“ a bol veľmi nervózny či vyhrajú.

Aj keď má Félix (Auger-Aliassime) len 18 rokov, je z neho cítiť vyzretosť a taký nadhľad, ktorý som videla u veľkých hráčov. Pomyslela som si, že tento hráč má pred sebou veľkú budúcnosť, čo aj potvrdil nasledujúce mesiace a už je v top 30.

Ďakujem za vaše postrehy a pripomienky.

Romy

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + twelve =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments