Home Blog Blog Romany Tabakovej: Rozhovor s Grigorom Dimitrovom

Blog Romany Tabakovej: Rozhovor s Grigorom Dimitrovom

by Romana Tabaková
Grigor Dimitrov, Romana Tabak

BRATISLAVA – Ahojte tenisoví nadšenci! Dnes oslavujem 30 rokov a napadlo mi, že by som pre vás urobila interview s jedným úspešným tenistom, ktorý si prešiel všetkým, čím si prechádza každý mladý tenista – Grigor Dimitrov.


Čo by si odporučil mladším hráčom, ktorí prechádzajú z juniorskej do mužskej kategórie? / What would you recommend to junior players who are about to turn pro?

Odporučil by som im, aby sa sústredili iba na seba a na cestu, ktorú si vybrali. Je veľmi ľahké sa stať ovplyvneným od každého naokolo a preto je potrebné sa sústrediť na jadro a to, čo je skutočné dôležité: rodina, blízki priatelia a najbližší tím, atď.

“What I would recommend to the junior players we’re about to turn pro is that they really need to focus on them self in the path they have chosen to go. It’s very easy to be influenced from everybody around and that’s why the core is so important: family, friends, agents etc.”

Nikdy si neskúsil alkohol, prečo? / You have never drink alcohol, why?

Dôvod, prečo som nikdy neskúsil alkohol, je ten, že ma to nikdy nezaujímalo. Možno raz by som to rád skúsil, ale ten deň ešte neprišiel. Nie je na to žiadny konkrétny dôvod!

“The reason why I’ve never drink alcohol is because I was never interested in it and maybe one day I would love to try but the day has not arrived yet. There’s no specific reason for that!”

Ako pomáhaš mladším hráčom v Bulharsku? / How do you help younger players in Bulgaria?

Len nedávno som založil nadáciu Grigora Dimitrova v Bulharsku. Zameriavame sa na malé deti, aby sme im pomohli prosperovať. Pomáhame im finančne, aby mohli dosiahnuť svoje ciele a ísť za svojim snom. Snažíme sa pomôcť tým, ktoré majú menej šťastia.

“I just started Grigor Dimitrov foundation in Bulgaria and we are targeting the young kids to help them prosper and to help them financially to reach their goals and to follow their dream also to help on the ones that are less fortunate.”

Aký bol tvoj kľúč k úspechu? Čo ti najviac pomohlo? / What was your key of success? What helped you the most?

Posudzovanie úspechu je do veľkej miery subjektívne. Každopádne ale musíte vydržať a byť trpezlivý počas celej kariéry. Zakaždým je potrebné si nastaviť cieľ, to považujem za veľmi dôležité. V momente, keď začnete mať veľké ambície, je stále potrebné si nastaviť menšie ciele a skúsiť sa zlepšovať zo dňa na deň. Až nakoniec vám to pomôže dostať sa k vytúženému úspechu.

“There’s not really right or wrong when it comes to the formative success. You go on about with your life and your goals. Always set yourself a goal in a target, I believe this is very important when you start dreaming big but progressively you put small targets and he tried to achieve them one day you read the benefits from all those things which makes it a success.”Aké to bolo, keď bol tvoj otec tvojím trénerom? Môžeš mi prosím
vysvetliť plusy a mínusy?
/ How was it when your dad was your coach as well? Can you please explain the pluses and minuses?

Môj otec bol vždy súčasťou môjho tímu, od začiatku bol mojou školou. Navigoval ma veľmi šikovne a so všetkým veľmi opatrne. Nie som si istý, či sme mali nejaké tienisté stránky, možno len to, že som ho mal niekedy pri sebe až príliš často.

“My dad is always been part of my team even early on in my life when he was my college. He was navigating me very smart and very cautiously with everything. I’m not sure they had any downsides but still I was seeing a lot of him haha.”

Aká bola tvoja stratégia počas pandémie COVID-19, keďže budúcnosť bola neistá? / What was your strategy during COVID-19 pandemic since the future wasn’t sure?

Myslím si, že keď prišlo k pandémii, nikto nebol pripravený. Preto sme sa všetci museli znovu prispôsobiť situácii a nájsť nové spôsoby, ako pracovať a nastaviť svoje ciele, svoje rutiny a náš život.

“I think when the pandemic struck, nobody was prepared and nobody was ready for anything. Therefore we all had to readjust and and found a new ways for us to work and restructure our goals, our routines, our life.”

Čo by si odkázal všetkým mladším tenistom, ktorí snívajú o svojich cieľoch? / Message to all younger tennis players who keep dreaming about their goals.

Odkázal by som mladej generácii tenistov, že majú ostať sami sebou, ísť za svojimi cieľmi a veriť v seba a svoje schopnosti. Môj názor je, že deťom sa treba prihovárať ako dospelým ľuďom, hlavne tým, ktoré chcú niečo dokázať v športe. Kniha Point of Vanishing (Axel Howard) je veľmi dobrá kniha pre rast a všeobecné povedomie. Z filmov – The Notebook a Soft Side.

“The message to the young generation it’s going to be keep being yourself, keep going after your goals, believe in yourself and above all be yourself.
I think for the kids you need to talk to them as a grow ups, especially the one that want to make it in sport!
Book – Point of Vanishing (Axel Howard) is a very good book for growing and general awareness!
Movies – Soft side, The Notebook.”Grigor Dimitrov, Romana Tabak

Bulharský športovec je napriek viacerým pádom dlhé roky na výslní tenisu. Tak dúfam, že sa inšpirujete a dokážete tiež ísť za svojimi snami. Sama som sa presvedčila, že aj nevydarená kariéra (nie podľa predstáv) vás môže posunúť ďalej, ak pracujete s tým, čo máte. Využite svoj šport, nadobudnite vzdelanie a potom sa Vám bude aj vo svete biznisu prebíjať ľahšie (nakoľko my športovci sme prirodzene súťaživí a bojovní).

Zastávam názor, že my Slovenky a Slováci sme talentovaní športovci, ale chýba nám väčšia viera a sebavedomie. Takže pracujte na sebe a ja viem, že prvý grandslamový víťaz/-ka zo Slovenska na nás v budúcnosti čaká.

Ďakujem za vaše podnety a ak je nejaké športové podujatie či téma, ktorému/ktorej by som sa mala venovať, napíšte mi.

Dotenisovania

Prečítajte si ďalšie zaujímavé postrehy Romany Tabak v ďalších článkoch na jej blogu.

Zdroj: Romana Tabak

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − three =