Home Najdôležitejšie Schmiedlová utrpela v Bastade poriadny debakel: V pozícii favoritky uhrala len 4 gemy

Anna Karolína Schmiedlová

BASTAD – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila na turnaji v Bastade v osemfinále. V dnešnom dueli nestačila na Rumunku Buzarnescuovú, ktorej podľahla dvakrát 2:6.

Schmiedlová sa od úvodu trápila na servise, keď už v prvom geme musela odvracať brejkbal, čo sa jej aj podarilo. O dve hry neskôr však už úspešná nebola a prvýkrát v zápase stratila podanie. Slovenka dokázala kontrovať ribrejkom, ale od stavu 2:2 neuhrala vo zvyšku prvého dejstva ani gem. Po 41 minútach prehrávala 0:1.

Aj v druhom sete pokračovalo obrovské trápenie aktuálne 122. hráčky sveta. Buzarnescuová si po pár minútach vypracovala rozhodujúci náskok 5:1 a zápas pohodlne doviedla do víťazného konca.

Bývalá svetová dvadsiatka narazí v boji o semifinále na Maďarku Bondarovú, ktorej dnes skrečovala ruská tenistka Kalinská.