Home Audio/video VIDEO Kovalík na obľúbenom turnaji zdolal 37-ročného Tunisana: Vo štvrťfinále proti nasadenej päťke

BRAUNSCHWEIG – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil na turnaji v nemeckom Braunschweigu do štvrťfinále. V dnešnom zápase zdolal bývalého 42. hráča sveta Tunisana Jaziriho po setoch 6:1, 7:5.

Kovalík od úvodu stretnutia výrazne dominoval, keď po dvoch rýchlych brejkoch viedol už 4:0. Jaziri odvrátil črtajúci sa kanár prvým udržaným servisom, ale záver prvého dejstva patril slovenskému tenistovi, ktorý ďalším prelomeným podaním upravil skóre na 6:1.

Druhý set nám priniesol podstatne vyrovnanejší priebeh, 37-ročný Tunisan sa výrazne zlepšil na servise a v úvodných 10 gemoch sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. Chlieb sa tak lámal v koncovke setu, Jaziri mal tri brejkbaly na 5:6, ktoré však nevyužil a zákonite tak pykal. Kovalík využil v poradí druhý mečbal a postúpil do štvrťfinále.

V boji o semifinále nastúpi Kovalík proti Švajčiarovi Laaksonenovi (137.), ktorý bez väčších problémov vyradil talentovaného Kuhna.