Rafael Nadal, Roger Federer
Rafael Nadal a Roger Federer pri rozlúčke švajčiarskeho velikána (Foto: TASR/AP - Kin Cheung)

Roger Federer prezradil vtipnú príhodu, ktorá sa mu stala na F1 v Miami

Švajčiar Roger Federer prezradil vtipnú situáciu, ktorú nedávno zažil pri návšteve pretekov F1 v Miami.


Roger Federer si naplno užíva zaslúžený športový dôchodok. Nedávno odpovedal na zvedavé otázky fanúšikov na sociálnej sieti twitter. Prezradil vtipnú príhodu, ktorá sa mu stala nedávno pri návšteve pretekov F1 v Miami. Istý fanúšik si ho pomýlil s najväčším rivalom Rafaelom Nadalom.

„Prišiel za mnou muž a spýtal sa: Pán Nadal, môžem sa s vami odfotiť? Keď som mu povedal, že nie som Nadal, ospravedlnil sa a odišiel bez toho, aby sa odfotil,“ prezradil Federer.

Jedna z otázok fanúšikov smerovala k tomu, či Federerovi nechýba život profesionálneho športovca, tvrdý tréning a všetko s tým súvisiace. „Šialeným spôsobom mi chýba všetko, čo sa toho týka. Celé roky som ani nevedel, aký je deň v týždni – okrem toho, že v pondelok sa turnaj začínal a v nedeľu sa končil,” reagoval Švajčiar.

Jedným dychom však pripomenul, že športový dôchodok prináša množstvo výhod. „Prvýkrát túto zimu som si užil lyžovanie s rodinou,“ prezradil jeden z príkladov. Obrovským benefitom bolo, že sa zbavil enormného tlaku, ktorému celé roky čelil. „Bolo to, ako keby mi z pliec zvesili náklad.“

Ďalší fanúšik Rogera Federera požiadal o radu pre mladých tenistov. „Musíte sa obklopiť tými správnymi ľuďmi, pozorne počúvať a rýchlo sa učiť.“About Jaroslav Šípkar

Check Also

Tereza Mihalíková

Slováci v akcii: Nedeľa 1. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov. Mihalíková v debli v Pekingu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + fourteen =