Home Najdôležitejšie Roland Garros po takmer 20 rokoch bez antukového kráľa Nadala: Takto vyzerá žreb parížskeho grandslamu

Roland Garros po takmer 20 rokoch bez antukového kráľa Nadala: Takto vyzerá žreb parížskeho grandslamu

by Majo Malinovský
Roland Garros 2023, Žreb, Iga Swiateková

PARÍŽ – Na parížskom Roland Garros bude prvýkrát od roku 2004 chýbať obhajca titulu Španiel Rafael Nadal.


Žreb Roland Garros 2023, Paríž, Trofeje
Trofeje počas žrebu Roland Garros (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

Štrnásťnásobný šampión sa totiž ešte stále nezotavil zo zranenia bedrového kĺbu, ktoré utrpel v januári na Australian Open. Najvyššie nasadený Nadalov krajan Carlos Alcaraz začne proti kvalifikantovi.

V semifinále sa môže stretnúť s tretím nasadeným Djokovičom, ktorý je v tej istej časti pavúka. “Nole” bude bojovať o rekordný 23. grandslamový titul, ktorým by sa na čele historických tabuliek odpútal od Nadala. Kompletný mužský pavúk Roland Garros nájdete TU.Obhajkyňa titulu v ženskom singli Poľka Iga Swiateková začne svoju turnajovú púť duelom proti Španielke Cristine Bucsovej. V semifinále môže naraziť na štvrtú nasadenú Kazašku Jelenu Rybakinovú, minuloročná víťazka Wimbledonu odštartuje turnaj proti kvalifikantke.

K najatraktívnejším duelom 1. kola bude patriť americké derby medzi trojkou “pavúka” Jessicou Pegulovou a vlaňajšou finalistkou Australian Open Danielle Collinsovou. Kompletný ženský pavúk Roland Garros nájdete TU.

Gilles Moretton, FFT, Žreb Roland Garros 2023
Prezident Francúzskej tenisovej federácie (FFT) Gilles Moretton počas žrebu Roland Garros (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × two =