Home Australian Open Neúctivé! Australian Open schytáva kritiku za nedostatočný rešpekt wimbledonskej šampiónky

Neúctivé! Australian Open schytáva kritiku za nedostatočný rešpekt wimbledonskej šampiónky

by Majo Malinovský
Jelena Rybakinová

MELBOURNE – V uplynulom roku senzačne ovládla slávny Wimbledon, ale organizátori Australian Open na jej grandslamový úspech zdá sa zabudli, alebo ho len jednoducho prehliadli.


Reč je o kazašskej tenistke Jelene Rybakinovej, ktorá v epickom finále v Londýne otočila súboj s favorizovanou Ons Jabeurovou z Tuniska a historickým zápisom dosiahla na svoj kariérny úspech aj keď zaň nebola patrične odmenená.

Organizátori Wimbledonu totiž zakázali účasť tenistov z Ruska a Bieloruska, za čo im organizácie ATP a WTA udelili trest spočívajúci v nepridelení bodov do rebríčkov, takže Rybakinová nezískala očakávaných 2000 bodov, ktoré by ju posunuli do elitnej desiatky rebríčka WTA.Aktuálne až 25. hráčka sveta tak na papieri organizátorov nepatrí medzi “atraktívne” zjavy a úvodné kolo proti talianskej súperke Elisabette Cocciarettovej (7:5, 6:3) odohrala Kazaška až na kurte číslo 13, čo okamžite odsúdili nie len tenisoví fanúšikovia, ale aj viacerí experti.

Zabudnutá šampiónka

“Chápem, že je tu do istej miery nasýtenie nedávnymi ženskými šampiónkami z grandslamov, ale bola už niekedy úradujúca wimbledonská šampiónka tak rýchlo zabudnutá?“ položil do pléna otázku uznávaný športový novinár Ben Rothenberg a pochopiteľne sa dočkal množstva reakcií.

“Je to neúctivé. Muži sú odmeňovaní za úspechy, ženy sú obmedzované kvôli svojmu vzhľadu a schopnosti predaja slávnych značiek,“ reagoval fanúšik, ktorý narážal na fakt, že moskovská rodáčka nie je dostatočne atraktívna a mediálne zaujímavá, práve naopak.“Majú pocit, že ich nedokáže predať. Som si istý, že taká Raducanuová bude hrať v dobrom čase a na veľkom kurte,” mienil ďalší, podľa ktorého Rybakinová nie je dostatočne veľké meno na atraktívnejší kurt a tiež by si želal viac rešpektu pre wimbledonskú šampiónku.

Dočká sa slávnejšieho kurtu

Už v stredu ráno na Rybakinovú čaká v Melbourne druhé vystúpenie, keď sa postaví proti slovinskej súperke Kaji Juvanovej, ale turnajová 22. sa dočká posunu, pretože sa predstaví v John Cain Aréne, ktorá je po aréne Roda Lavera a Margaret Courtovej treťou naj.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

VIDEO Ďalšie senzácie na Australian Open: Svetová jednotka Swiateková končí už v osemfinále, nečakane padla aj Gauffová 22 januára, 2023 - 10:36 am

[…] Neúctivé! Australian Open schytáva kritiku za nedostatočný rešpekt wimbledonskej šampiónky […]

Reply

Leave a Comment

five × two =