Home Najdôležitejšie Nadal si v neľahkých časoch vytýčil iné ciele: Tenis dnes nie je moja motivácia

Nadal si v neľahkých časoch vytýčil iné ciele: Tenis dnes nie je moja motivácia

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

MALLORCA – Pre tenistov je ťažké v týchto neľahkých časoch prerušenej sezóny nájsť potrebnú motiváciu. Stále totiž nepoznajú, kedy by sa mohli dočkať reštartu ročníka a či tomu tak bude ešte v tomto kalendárnom roku je vo hviezdach.


Svetová dvojka Rafael Nadal si ale dokáže nájsť motiváciu i keď tento rok mohol byť pre Rafu prelomový. Očakávaným triumfom na obľúbenom Roland Garros by vyrovnal rekordných 20 grandslamových titulov Federera a keďže by sa v tomto ročníku hrali ešte Wimbledon a US Open, mohol pomýšľať aj na grandslamový trón. Osud ale mal iné plány a súčasná situácia je nejasná…

Nadal si našiel motiváciu mimo tenisu. Rafa sa zameriava na pomoc ľuďom okolo seba, ktorí to v týchto časoch tak veľmi potrebujú a chce tak vylepšiť svoje najlepšie ja: “Mojou motiváciou dnes úprimne nie je tenis. Starám sa o iné veci, sledujem celosvetovú situáciu. Snažím sa udržiavať svoje telo v dobrej kondícii, to je všetko. Pripravujem svoje telo na reštart, potrebujem ho mať pripravené na začatie skutočnej práce. To je moja dnešná motivácia. Je to ťažké obdobie, som ale šťastný za chvíle strávené s priateľmi a rodinou, to je pre mňa dnes hlavná vec.”Mnoho tenistov aj ľudí by si z takéhoto prístupu môže brať príklad. Aj keď nemožno bojovať na kurte a dosahovať tie najvyššie ciele, vždy si možno vytýčiť nejaké menšie a práve na to sa Rafa teraz zameriava.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen + 15 =