Boris Becker (Foto: TASR/AP)

VIDEO Becker otrasený, šokovaný a zhrozený: Prečo, z akého dôvodu?

LONDÝN – Trojnásobný wimbledonský šampión a jedna z najväčších tenisových legiend Boris Becker zostal v šoku. Dôvodom je lavína kritiky z Nemecka potom, čo sa legendárny Nemec zúčastnil na protirasistickej demonštrácii v Londýne.


Becker na sociálnych sieťach zverejnil video z protestného pochodu a aj napriek množstvu pochvalných komentárov sa objavila tvrdá kritika plná urážok, ktorú Nemec absolútne nečakal.

“Som otrasený, šokovaný a zhrozený z množstva urážok LEN z Nemecka za moju podporu demonštrácie #BlackLivesMatters. Prečo, z akého dôvodu, prečo??? Vari sa z nás stala krajina rasistov …?” uviedol na sociálnej sieti legendárny šampión, ktorý v Londýne aktuálne žije.“Zjavne veľa ľudí v Nemecku ešte stále nepochopilo, že toto je história mojej rodiny!” dodal. Jeho prvá žena Barbara bola totiž dcérou Afroameričanky a Nemca a taktiež matka jeho druhej ženy Lilly pochádzala zo Surinamu. Búrlivé protirasistické protesty prebiehajú v celom svete potom, čo po bezohľadnom násilnom zaobchádzaní polície zahynul v USA George Floyd a na jeho stranu sa okamžite postavilo množstvo stúpencov z celého sveta.

Zdroj: TS

About Majo Malinovský

Check Also

Tereza Mihalíková

Slováci v akcii: Nedeľa 1. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov. Mihalíková v debli v Pekingu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − 8 =