Home Audio/video VIDEO Búrlivák Kyrgios opäť šokoval, Nadala porazil s opicou: Nemohol som sa poriadne hýbať

VIDEO Búrlivák Kyrgios opäť šokoval, Nadala porazil s opicou: Nemohol som sa poriadne hýbať

by Majo Malinovský
Nick Kyrgios, Rafael Nadal

SYDNEY – Známy austrálsky búrlivák Nick Kyrgios pri čakaní na opätovný reštart sezóny, ktorá je stále prerušená kvôli pandémii nového koronavírusu, ďalej zásobuje pikantnými historkami z minulosti. Teraz si zaspomínal na súboj s Rafaelom Nadalom, s ktorým nemajú tie najideálnejšie vzťahy.


Kyrgios svojimi vyhláseniami častokrát šokuje a inak tomu nie je ani v prípade štvrťfinálového triumfu na Cincinnati Open v roku 2017. Vtedy Austrálčan pokoril Nadala v dvoch setoch (6:2, 7:5) a podľa jeho slov veľký triumf dosiahol v poriadnej “opici”, keď sa ani stopercentne nemohol pohybovať po kurte.

https://www.youtube.com/watch?v=OJ88oCLiflMHýrenie s Elliotom Loneym

Dôvodom bolo predzápasové nočné hýrenie s kamarátom a známym komikom Elliotom Loneym. “Keď som v turnajovom režime a mám chuť ísť von na párty s kamošmi, tak idem, ale druhý deň musím makať. A vtedy (zápas s Nadalom na Cincinnati Open 2017) to nebolo iné. Išli sme zahýriť a viem iste, že sme sa do toho poriadne obuli. Druhý deň som sa ale pozrel na pavúka a zistil, že musím hrať proti Rafovi,” zaspomínal si búrlivák Kyrgios v Loneyho podcaste.

“Nič to na veci ale nemenilo. Už som hovoril, ako o takých hráčoch premýšľam. Nedávam im rešpekt kvôli tomu, kto sú a čo dokázali. Hovoril som si, že jednoducho pôjdem na kurt a budem hrať vo veľkom štýle. Zistil som ale, že sa nemôžem poriadne hýbať, pretože som mal ešte opicu. Bolo jasné, že sa musím poriadne oprieť do servisu a hrať extrémne agresívne,” určil si jasný taktický plán, ktorý napokon slávil úspech. “Konštelácie hviezd hrala v môj prospech. A to je celé. Tak to jednoducho vyšlo,” vrátil sa k súboju Austrálčan.Nestalo sa mu to prvýkrát

“Toto ale nemožno robiť stále, ale párkrát v kariére mi to prešlo. Dlhodobo to ale v špičke nemôžete praktizovať. Už sa to podpisuje aj na mojej fyzičke a nekonzistentnosti. Ale je to moja voľba,” uzatvára Kyrgios, ktorý neostal nič dlžný svojej povesti. Na prestížnom americkom podujatí v tom roku vtedy došiel až do finále, kde skončil na rakete bulharského víťaza Grigora Dimitrova (3:6, 5:7).

Holdovanie alkoholu a nie príliš oslnivá životospráva sú u Kyrgiosa známe už dlhšiu dobu. Naposledy to Austrálčan potvrdil priamo vo videohovore na sociálnej sieti, kde bol jeho parťákom na pokec Andy Murray. Kyrgios bol značne pripitý z vína, ktorého si počas rozhovoru rozhodne doprial a jeho gestikulácia hovorila za všetko.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − two =