Home Najdôležitejšie Drvivá výhra v boji o trón pre top tenistu histórie: Djokovič deklasoval Federera 6:0, 6:1

Drvivá výhra v boji o trón pre top tenistu histórie: Djokovič deklasoval Federera 6:0, 6:1

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Roger Federer, Wimbledon

BRATISLAVA – Neustále dohady o tom, kto je najlepším tenistom histórie, sa pokúsil raz a navždy vyriešiť športový portál Eurosport. Ten usporiadal zaujímavú anketu, v ktorej sa do tenisového pavúka dostali legendy súčasnosti aj minulosti.


Aj keď na prvý pohľad ide o naozaj neľahké rozhodnutie, čitatelia Eurosportu v tom majú absolútne jasno. Aktuálna svetová jednotka na ceste do finále vyradila Roda Lavera a následne aj Rafaela Nadala. Jeho finálový súper Roger Federer legendárneho dua Boris Becker a Pete Sampras nemal v boji o titul najmenšiu šancu. V čase ukončenia hlasovania získal Nole drvivú väčšinu zo všetkých 900 289 hlasov a podľa Eurosportu to z hľadiska tenisovej terminológie bola drvivá výhra 6:0, 6:1.

Djokovič suverénne ovládol anketu
(Foto: Eurosport)17-násobný grandslamový šampión síce na švajčiarskeho fenoména stráca tri najcennejšie tituly, ale keďže je o šesť rokov mladší, je veľká šanca že srbská svetová jednotka ešte prekoná viaceré rekordy Federera. Aj keď podľa čitateľov Eurosportu obsadil Roger druhé miesto, pred časom sa legendárny Pat Cash vyjadril, že uňho nie je Švajčiar ani tým druhým najlepším a zaradil pred neho aj 19-násobného grandslamového víťaza a aktuálnu svetovú dvojku Rafaela Nadala, ktorý má rovnako ako Djokovič s Federerom lepšiu vzájomnú bilanciu.

Celá súťaž prebiehala formou hlasovania v čase, kedy sa mal konať prestížny Roland Garros, ktorý musel byť preložený kvôli pandémii nového koronavírusu. Od štvrtku do nedele čaká čitateľov ďalšia zaujímavá anketa, keď budú rovnakým spôsobom vyberať najlepšiu tenistku histórie.

Zdroj: ts, Eurosport

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + eleven =