Home Najdôležitejšie Kužmová si po výprasku napravila chuť v debli: S ruskou parťáčkou otočili duel s nasadenými favoritkami

Kužmová si po výprasku napravila chuť v debli: S ruskou parťáčkou otočili duel s nasadenými favoritkami

by Majo Malinovský
Viktória Kužmová, Kristýna Plíšková, Tréning, Melbourne, 2020

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová si po krutom konci v singlovej súťaži na podujatí WTA Yarra Valley Classic v austrálskom Melbourne napravila chuť aspoň v debli po boku ruskej parťáčky Anny Kalinskej.


Slovensko-ruský pár síce proti favorizovaným päťkám turnaja Guarachiovej s Krawczykovou nezvládol koncovku úvodného setu, keď po brejku Kužmová s Kalinskou viedli 4:3, ale ďalšie tri hry sa stali korisťou favoritiek, ktoré tak prvý set za 33 minút vyhrali 6:4.

Druhé dejstvo patrilo slovensko-ruskému páru, o ktorého triumfe rozhodol jediný brejk v deviatej hre a po dvoch odvrátených brejkbaloch súperiek sa za 37 minút radovala Kužmová s Kalinskou zo zisku druhého dejstva – 6:4.To posledné sa hralo formou supertajbrejku a rozhodlo sa prakticky hneď v úvode, keď si slovensko-ruský pár vypracoval vedenie 3:0 a následne viedol aj 5:2. Minibrejk na 8:5 ešte zvýraznil celkový náskok a po triumfe 10:5 sa za hodinu aj 23 minút z výhry nad nasadenými favoritkami radovala Kužmová s Kalinskou. Rusko-slovenský pár v ďalšom kole čaká nenasadený pár Rusová/Zidanseková.

Anna Kalinská/Viktória Kužmová (Rus/Svk) vs Alexa Guarachiová/Desirae Krawczyková (Chil/Usa – 5.) – 1. kolo 4:6, 6:4, 10:5

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − four =