Home Audio/video VIDEO Schmiedlová to mala skvele rozohraté: Cenný skalp veľkej ruskej favoritky napokon nezískala

Anna Karolína Schmiedlová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v druhom kole na austrálskom podujatí WTA Gippsland Trophy v Melbourne. Nad jej sily bola veľká ruská favoritka a turnajová deviatka Jekaterina Alexandrovová.

Schmiedlová to skvele rozohrala

Schmiedlová síce s veľkou favoritkou mala pomalší rozbeh, keď stratila hneď svoj úvodný servis, ale potom prevzala opraty zápasu do svojich rúk. V štvrtej hre Ruska ešte brejkbal Schmiedlovej odvrátila, ale v šiestej už nie a po vyhratom podaní Schmiedlová razom viedla 4:3 a následne po ďalšom brejku už aj 5:3 a podávala na víťazstvo v prvom sete. Alexandrovová síce čistou hrou hrozbu prehry odvrátila, ale v kľúčovej a mimoriadne dramatickej desiatej hre Schmiedlová pretavila štvrtý setbal na zisk úvodného dejstva – 6:4.

V tom druhom sa v štvrtej hre podarilo Schmiedlovej brejknúť súperku a razom tak mala nádejné vedenie 3:1, ale bohužiaľ favorizovaná Ruska okamžite odpovedala ribrejkom a v deviatej hre opäť zobrala Slovenke podanie. Udržaný servis znamenal triumf 6:4 pre ruskú favoritku, ktorá sa už značne rozbehla.

Rozbehnutú Rusku nezastavila

Schmiedlovej sa Alexandrovovú v rozhodujúcom sete nepodarilo zastaviť, rozbehnutá Ruska po úvodnom brejku na vlastnom podaní odvrátila dva brejkbaly Schmiedlovej a po ďalšom brejku na 15 viedla tak už 3:0 a zápas mala jasne pod kontrolou. Do konca setu si už hráčky držali podanie a tak záverečný set patril ruskej favoritke – 6:2, ktorá sa tak po necelých dvoch hodinách radovala z postupu do osemfinále, kde ju čaká víťazka zápasu Juvanová – Swiateková.