Home Audio/video VIDEO Martin bojoval, ale nestačilo to: Tesná prehra s kórejským favoritom

VIDEO Martin bojoval, ale nestačilo to: Tesná prehra s kórejským favoritom

Andrej Martin

MELBOURNE – Po Norbertovi Gombosovi ani Andrej Martin neprešiel na austrálskom podujatí Great Ocean Road Open do druhého kola. Postaral sa o to kórejský favorit Kwon Soon-woo, ktorý sa ale na postup poriadne nadrel.

Kórejský favorit po dvoch brejkoch hneď na úvod zápasu viedol už 4:0 a zdalo sa, že Martin nebude preňho žiadnou väčšou prekážkou. Slovenský tenista sa ale v závere setu dostal k dvoj brejkom a aj keď sám prišiel o dve podania a prehral za 32 minút úvodný set 3:6, začal si viac veriť a hru značne vyrovnal.

Kwon síce aj druhý set začal okamžitým brejkom v druhej hre, ale Martin v piatej hre vrátil súperovi požičané a dramatický set napokon dospel až do tajbrejku. V tom mal viac šťastia Martin, ktorý síce viedol už 4:0, ale súper to ešte poriadne zdramatizoval a Slovák napokon vyhral len 7:5.

Rozhodujúce dejstvo neprinieslo ani jediný brejk a tak podobne ako to druhé musel aj tretí set rozhodnúť tajbrejk. V tom už ale bohužiaľ mal viac šťastia kórejský favorit, ktorý ho vďaka jedinému minibrejku vyhral 7:4 a celý zápas tak po veľkom trápení za dve hodiny aj 40 minút. V druhom kole na Kwona čaká turnajová sedmička Miomir Kecmanovič, ktorý mal v úvodnom kole voľný žreb.