Home Audio/video VIDEO Kruté podmienky v Melbourne: Jack Draper po prvom 5-setovom zápase kariéry zvracal priamo na kurte

by Jaroslav Šípkar
Jack Draper zvracal po zápase na Australian Open 2024.

Počas grandslamového Australian Open vládnu kruté podmienky, hráčov sužujú extrémne horúčavy. Odniesol si to Jack Draper, ktorý po svojom prvom päťsetovom zápase v kariére zvracal priamo na kurte!

Jack Draper a Marcos Giron predviedli na Australian Open strhujúcu drámu. Napokon sa z výhry po setoch 6-4 3-6 4-6 6-0 6-2 radoval britský tenista, ktorý “oslávil” svoj prvý päťsetový súboj v kariére zvracaním priamo na kurte! Okamžite po podaní rúk so súperom utekal ku odpadkovému košu pri svojej lavičke a zvracal.

Zápas v extrémnej horúčave (bolo viac ako 30 stupňov Celzia) trval tri hodiny a 20 minút, telo 22-ročného mladíka tento brutálny nápor nevydržalo. Pre Drapera to bolo prvé víťazstvo v hlavnom turnaji na Australian Open a tešiť sa môže na stretnutie s ďalším Američanom, nasadenou štrnástkou Tommym Paulom.

Jack Draper po zápase vysvetľoval, že jeho kolaps po zápase súvisel viac so psychologickým stresom ako fyzickou únavou. “Zvyčajne nebývam chorý, nie nikdy, takže naozaj to bolo zvláštne,” hovoril Draper po zápase, cituje ho portál cnn.com. “Samozrejme bol to fyzicky náročný zápas. Sú tu náročné podmienky. Na päťsetový zápas to nebolo až také dlhé. Som stále mladý hráč, takže zvyknúť si na prostredie grandslamových turnajov a napätie je náročné.”

“Myslím si, že dnes to bol skôr druh psychického stresu, ktorý spôsobil moje vyčerpanie a nie fyzická stránka, pretože som sa v piatom sete cítil lepšie ako v prvom,” dodal 55. hráč svetového poradia ATP.

Jack Draper mal problémy počas celého zápasu. Na konci 2. setu požiadal o lekárske ošetrenie, na začiatku tretieho dejstva opustil kurt. Prezradil, že po zápase mal bolestivé kŕče v žalúdku.