Home Správy Do finále trnavskej kvalifikácie zo Sloveniek len Juhászová

Do finále trnavskej kvalifikácie zo Sloveniek len Juhászová

TRNAVA – Druhý hrací deň trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open (100 000 USD, antuka vonku) sa niesol v znamení dohrávok 1. kola kvalifikácie a kompletného 2. kola. Zo Sloveniek „prežila“ dnešné sito iba Vivien Juhászová.

Natália Vajdová nastupovala na zápas 1. kola kvalifikácie proti Maďarke Réke-Luce Janiovej s mankom 4:6, 1:3 zo včera. Úvod dnes vôbec nezachytila. Jediný gem dohrávky získala až za stavu 1:5.

Na voľnú kartu hrajúca Viktória Morvayová mala pred sebou celý duel 1. eliminačného kola. Od nasadenej dvojky Terezy Martincovej z Česka nedostala žiadnu šancu. Za 43 minút prehrala 0:6, 1:6. Čestný gem získala na príjme za stavu 0:2 v druhom sete.

Zvyšné Slovenky mali pred sebou duely 2. kola. Päťka žrebu Michaela Hončová dostala od mladej Poľky Maje Chwaliňskej debakel 1:6, 0:6. Jedinú hru získala v prvom sete pri skóre 0:2. V druhej časti sa až štyri gemy hrali cez zhodu, no kľúčové momenty patrili súperke.

Srdnato bojovala Viktória Surová. Tenistka bez renkingu prehrala 7:6(2), 3:6, 1:6 s ôsmou nasadenou Rumunkou Nicoletou-Catalinou Dascaluovou, ktorej patrí v rebríčku 343. pozícia. V prvom sete otočila favoritka z 2:5 na 6:5, no vzápätí prišla o podanie a tajbrejk patril Viktórii. V druhej časti vyrovnala Slovenka z 1:3 na 3:3, no viac jej súperka nedovolila. Do rozhodujúceho dejstva vstúpila naša tenistka úspešným gemom na servise, čo bolo z jej strany to posledné.

Slovenskú vlajku udržala vztýčenú Vivien Juhászová po víťazstve 6:4, 6:3 nad rumunskou sedmičkou „pavúka“ Cristinou Dinuovou. V úvodnom sete viedla už 5:0. Za stavu 5:3 premrhala na podaní vedenie 40:0, ale pohromu zažehnala na riterne. V druhom dejstve mala Rumunka dvakrát brejk k dobru. Od stavu 2:3 však bodovala iba komárňanská rodáčka. O hlavnú súťaž si to rozdá so štvrtým nasadeným americkým supertalentom Claire Liuovou.

„Prišla som na kurt s tým, že nemám čo stratiť, keďže som s ňou hrala štyrikrát a štyrikrát som prehrala. Na druhej strane som vedela, že ju môžem zdolať, lebo všetky tie zápasy boli tesné. Tri boli trojsetové. Vedela som presne, čo platí na súperku, že ju musím tlačiť cez bekhend. Hrala som dobre a uvoľnene,“ povedala po víťazstve Juhászová pre oficiálnu stránku turnaja.

V Trnave dnes prebehol aj žreb hlavnej súťaže, o ktorom informujeme TU.