Foto: TASR

Vyžrebovaná hlavná súťaž EMPIRE Slovak Open. V 1. kole aj veľké derby

TRNAVA – Pred malou chvíľou bola vyžrebovaná hlavná súťaž trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open (100 000 USD, antuka vonku). So Slovenkami sa žrebovanie zaujímavo pohralo.

Druhá nasadená Anna Karolína Schmiedlová (84. v rebríčku WTA) si to už v úvodnom kole rozdá so svojou na voľnú kartu hrajúcou fedcupovou kolegyňou Rebeccou Šramkovou (367.). Víťazka narazí v 2. kole na Rusku Veru Zvonariovovú alebo Ukrajinku Angelinu Kalininovú – zverenkyňu Vladimíra Pláteníka. V prípadnom štvrťfinále sľubujú papierové predpoklady konfrontáciu so sedmičkou žrebu Yaninou Wickmayerovou z Belgicka.

Vysoko môže mieriť aj Viktória Kužmová (109.). Na úvod ju čaká Tunisanka Ons Jabeurová (154.). Ak košická rodáčka uspeje, vyzve v 2. kole piatu nasadenú Američanku Madison Brengleovú alebo Rusku Jevgeniju Rodinovú. Vo štvrťfinále by ju s najväčšou pravdepodobnosť neminula jednotka „pavúka“ Johanna Larssonová zo Švédska.

Za voľnú kartu sa bude chcieť odvďačiť Tereza Mihalíková (365.). Bude si musieť siahnuť na dno síl, ak chce v 1. kole zaskočiť Japonku Kurumi Narovú (91.). Ak sa jej to podarí, zmeria si v 2. kole sily s víťazkou nemecko-čiernohorského súboja medzi Andreou Petkovičovou a Dankou Koviničovou. V rovnakej sekcii žrebu je z nasadených aj ruská osmička Jekaterina Alexandrovová (102.). Tej bude čeliť v 1. kole voľná karta a posledná Slovenka v súťaži Lenka Stará (bez rebríčka).

Kompletný žreb hlavnej súťaže nájdete TU.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Slováci v akcii: Utorok 16. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví až 19 našich zástupcov. Schmiedlová v debli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 12 =