Home Správy V Trnave 3 postupy Sloveniek aj odložené zápasy

V Trnave 3 postupy Sloveniek aj odložené zápasy

by Tomas Hmira

TRNAVA – Za nami je úvodný hrací deň najväčšieho ženského turnaja hraného na Slovensku. Takto si viedla desiatka Sloveniek v prvom kole eliminácie ITF turnaja v Trnave (100 000 USD, antuka vonku).

Ako prvé sa do boja o postup pustili držiteľky voľných kariet Barbora Palcátová a Natália Zorgovská. Proti Palcátovej stála najvyššie nasadená Irina Falconiová. Američanka od úvodu potvrdzovala rolu veľkej favoritky. Napokon Slovenku zdolala 6:2, 6:1. Zorgovská vyzvala Nicole Gadientovú, ktorej vzdorovala len 58 minút. Aj ona prehrala rovnakým výsledkom 2:6, 1:6.

Prvé slovenské víťazstvo prišlo od Vivien Juhászovej. V zápase dvoch nenasadených tenistiek nedala šancu Anjane Sureshovej, ktorú vyprevadila po výsledku 6:1, 6:1. Zápas trval len 51 minút a Juhászová v ňom zaznamenala 4 esá.

Za svoj výkon sa vôbec nemusí hanbiť Kiara Petrovická. Tretia domáca držiteľka voľnej karty vybojovala prvý set po viac ako hodinovej bitke v tajbrejku. Napokon sa ale z víťazstva 6:7(6), 6:1, 6:1 tešila Barbora Miklová.

Poobede prišlo na rad jediné slovenské derby. V ňom uspela Viktória Surová, ktorá zdolala Lauru Maluniakovú 1:6, 6:2, 6:4.

Po 16. hodine boli všetky zápasy na viac ako hodinu prerušené pre dážď. Prestávka sa dotkla Laury Svatíkovej, ktorá práve prehrávala s Dalmou Gálfiovou 2:6, 2:5 a 0:15 pri svojom servise. Po návrate na kurt ešte naša tenistka vyhrala gem, no to bolo z jej strany všetko.

Jediná nasadená Slovenka v kvalifikácii mala svoj súboj od úvodu pod kontrolou. Michaela Hončová zdolala Anastasiu Vasilievovú 6:2, 6:3.

Ako posledná sa do hry dostala Natália Vajdová. Tá mala do zápasu proti Réke-Luce Janiovej výborný vstup, keď si vypracovala vedenie 4:1. V prvom sete už ale žiadny gem nepridala. V druhej časti zápas za stavu 1:3 prerušili. Dohrávať sa bude zajtra.

Na kurt sa vôbec nedostala Viktória Morvayová. Zajtra sa tak dostane na centrálny kurt ako prvá o 10:00. Proti nej bude stáť nasadená dvojka Tereza Martincová.