Home Správy Wawrinka pri svojom návrate s prehrou v 1. kole v Ríme

Wawrinka pri svojom návrate s prehrou v 1. kole v Ríme

RÍM – Švajčiar Stan Wawrinka prehral v 1. kole turnaja ATP Masters 1000 v Ríme (4 872 105 EUR, antuka vonku) s Američanom Stevom Johnsonom v dvoch setoch 4:6, 4:6.

Pre 33-ročného švajčiarskeho velikána išlo o prvý súťažný zápas od 22. februára, keď vzdal v 1. kole turnaja ATP 250 vo francúzskom Marseille Iľjovi Ivaškovi z Bieloruska. V ďalších mesiacoch opäť pauzoval pre problémy s ľavým kolenom.

Prestávka sa na úderovej istote niekdajšej svetovej trojky podpísala. V úvodnom dejstve dnešného zápasu sa nedostal k žiadnemu brejkbalu, Američan premenil za stavu 4:4 svoju jedinú šancu.

Druhý set bol zo strany Švajčiara o niečo lepší. Častejšie sa dostával do tlaku aj vo výmenách pri podaní Johnsona. Brejkbaly na 2:0 ani 4:2 však nevyužil. V 7. geme prišiel po druhý raz o servis a v koncovke už nedostal od súpera žiadnu šancu.