Home Najdôležitejšie Cibulkovej sezóna 2017 v číslach, tabuľkách a grafoch

Cibulkovej sezóna 2017 v číslach, tabuľkách a grafoch

by redakcia tenisovysvet.sk

Dominika Cibulková má za sebou prvých 6 mesiacov sezóny 2017. Jej zápasová bilancia sa pred Wimbledonom zastavila na vyrovnanom pomere 14:14. Zmapovali sme všetkých 28 zápasov, ktoré odohrala po úspešnom singapurskom finále a vytvorili sme pre vás zaujímavú infografiku.

Vysvetlivky: Vodorovná os znázorňuje chronológiu sezóny 2017 od turnaja v Brisbane až po poslednú účasť na podujatí v Eastbourne. Zvislá os ilustruje renking súperiek v čase zápasu s Dominikou, ktorej renking sa v priebehu roka nijak výrazne nemenil (pohybovala sa v intervale medzi 4. až 7. miestom). Zelená farba predstavuje jej víťazstvá, oranžová jej prehry.

Ak sa dívame striktne iba na renking, Dominika odohrala v tomto roku iba dva zápasy s hráčkami vo svojej „váhovej kategórii“, do ktorej započítavame tenistky top 20. V Dauhe s Karolínou Plíškovou, v tom čase (ďalej už iba „VTČ“) svetovou trojkou, prehrala v troch setoch. V Petrohrade s Jelenou Vesninovou, VTČ 16., dokázala vyhrať.

Vo zvyšných 26 zápasoch roka nastúpila proti hráčkam, ktoré boli VTČ mimo top 20. Platí, že na úvod sezóny tenistky širšej svetovej špičky porážať dokázala; zdolala Čang Šuaj (VTČ 23.), Siegemundovú (VTČ 29.), Pavľučenkovovú (VTČ 23.), spomínanú Vesninovú a prvýkrát v kariére aj Samanthu Stosurovú (VTČ 21.).

Avšak od polovice februára už nemá na konte ani jednu výhru nad hráčkou z prvej päťdesiatky. Proti členkám top 50 má za toto obdobie nepríjemnú bilanciu 0:5. No a asi najhoršie sa díva na negatívnu bilanciu 1:3, ktorou v tejto sezóne disponuje proti hráčkam mimo svetovej stovky.

  • Na tenistkách s trojciferným renkingom 100+ stroskotala už trikrát po sebe
  • Proti Jabeurovej, Lottnerovej a Watsonovej uhrala v súčte iba jediný set
  • Všetko sú to zápasy, ktoré odohrala za posledných 30 dní, čo je jej momentálne obdobie bez výhry

Výhodné nasadenie a fázy vypadnutia

Dominika odohrala v sezóne 2017 zatiaľ 14 turnajov.

Boli medzi nimi dva grandslamy, tri turnaje z kategórie Premier Mandatory a drvivý zvyšok z úrovne Premier, respektíve Premier 5.

Má na konte iba jeden turnaj kategórie International (Hertogenbosch).

Všade patrila medzi šesť najvyššie nasadených tenistiek a na polovici z nich bola medzi nasadenou trojicou.

Päťkrát tento rok vypadla už v prvom vystúpení na turnaji, rovnako päťkrát dokázala vyhrať dva zápasy po sebe. Vo zvyšných prípadoch vypadla z turnaja po druhom zápase.

Tri víťazstvá po sebe naposledy zaznamenala v októbri 2016 v Singapure.

Koľko by nám zarobila/prerobila?

A na záver sa na sezónu 2017 pozrime z pohľadu tipéra:

Dominka nastúpila do 24 zápasov ako kurzový favorit, trikrát bola hladina vyrovnaná a presne raz išla do stretnutia ako outsider.

  • Pokiaľ by ste pred každým zápasom stavili na jej víťazstvo 100 eur, vaša priebežná strata by bola 925 eur
  • Pokiaľ by ste pred každým zápasom stavili 100 eur na jej prehru, váš priebežný zisk by bol 860 eur

Najbližšie si na jej zápas môžete staviť až na Wimbledone.

Vďaka nevýraznej sezóne je kurz na jej víťazstvo v All England Clube 40:1. 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − one =