Home Najdôležitejšie České derby elitných hráčok už v skupine: Žreb MS WTA Tour rozhodol

České derby elitných hráčok už v skupine: Žreb MS WTA Tour rozhodol

by Majo Malinovský
Barbora Krejčíková

GUADALAJARA – Druhá nasadená česká tenistka Barbora Krejčíková sa na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare stretne v skupine nazvanej Teotihuacán aj s krajankou Karolínou Plíškovou. Rozhodol o tom žreb koncoročného podujatia ženského okruhu.


Okrem dvoch českých hráčok sa v skupine predstavia aj Španielka Garbine Muguruzová a Estónka Anett Kontaveitová. Líderkou druhej skupiny s názvom Chichén Itzá je turnajová jednotka Arina Sabalenková z Bieloruska. V boji o dve postupové miestenky do semifinále budú jej súperkami Grékyňa Maria Sakkariová, Poľka Iga Swiateková a Španielka Paula Badosová.

Turnaj majsteriek odštartuje v stredu. Na podujatí hrá aj osem najlepších deblových dvojíc tejto sezóny,  Krejčiková s krajankou Kateřinou Siniakovou sú najvyššie nasadený pár.žreb MS WTA Tour v Guadalajare

skupina Chichén Itzá: Arina Sabalenková (Biel.-1), Maria Sakkariová (Gr.-4), Iga Swiateková (Poľ.-5), Paula Badosová (Šp.-7)

skupina Teotihuacán: Barbora Krejčíková (ČR-2), Karolína Plíšková (ČR-3), Garbine Muguruzová (Šp.-6), Anett Kontaveitová (Est.-8)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × one =