Home Australian Open Zverev nevystúpi z tieňa – vo 4. kole Australian Open neuhral ani set

Zverev nevystúpi z tieňa – vo 4. kole Australian Open neuhral ani set

MELBOURNE – Turnajová štvorka Alexander Zverev z Nemecka prehral vo 4. kole grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) so 16. nasadeným Kanaďanom Milošom Raoničom 1:6, 1:6, 6:7(5).

Od úvodných výmen bolo jasné, že rebríčkový favorit nebude dominovať. Raonič síce otvoril duel strateným podaním, no na príjme podával nadštandardný výkon a šiestimi hrami za sebou zvrátil priebeh prvého setu.

Druhé dejstvo pokračovalo v zabehnutých intenciách. Nemecký tenista ukončil sériu stratených gemov za stavu 0:2, ale viac mu kanadský súper nepovolil.

Očakávaná vyrovnaná bitka prišla až v tretej časti. Obaja si pomáhali servisom, jediné šance na príjme, rovno mečbalové, mal za stavu 5:4 Kanaďan. Zverev odolal, vynútil si o pár minút tajbrejk. V ňom stratil náskok 4:2 a opäť si nezahrá na Grand Slame v záverečnej fáze.