Foto: TASR

WTA vyhlásila výsledky vo zvyšných šiestich kategóriach výročnej ankety

ST. PETERSBURG – Asociácia WTA dnes oznámila šesť mien víťaziek tradičnej výročnej ankety. Výsledky v úvodných troch kategóriach a ocenenia pre turnaje vyhlásila v pondelok.

Hráčka roka

Hráčkou roka sa stala podľa predpokladov Ashleigh Bartyová. Austrálčanka ukončila rok ako svetová jednotka a na Roland Garros získala svoj prvý singlový grandslamový titul. Okrem toho ovládla aj ďalšie tri prestížne podujatia. Premožiteľku nenašla v Miami, Birminghame a na MS WTA Tour. Titul tak získala vo všetkých podmienkach – na antuke, tráve, vonkajšom i halovom harde.

Pár roka

Pár roka tvoria Maďarka Tímea Babosová s Francúzkou Kristinou Mladenovičovou. Zohratá dvojica spolu dobyla Roland Garros, na antuke ovládla aj turnaj v Istanbule. Čerešničkou na torte bola obhajoba prvenstva na MS WTA Tour. To sa nikomu nepodarilo už dlhých 11 rokov. Mladenovičová sa stala v júni po prvý raz v kariére deblovou svetovou jednotkou.

Zlepšenie roka

Zlepšenie roka zaknihovala Američanka Sofia Keninová. Čerstvo 21-ročná tenistka dosiahla tento rok najviac víťazstiev na tvrdom povrchu zo všetkých hráčok na okruhu – 38. Tituly získala v Hobarte, na Malorke a v Kuang-čou. Medziročne poskočila z 52. na 14. miesto. V októbri bola jeden týždeň dokonca ešte o dve priečky vyššie.

Nováčik roka

Nováčikom roka sa nemohol stať nik iný než kanadský zázrak Bianca Andreescuová. Vekom ešte tínedžerka vhupla do sveta veľkého tenisu bez rešpektu. Všetky tri tohtoročné tituly si pripísala na mimoriadne prestížnych podujatiach – v Indian Wells, Toronte a na US Open. Za 12 mesiacov sa posunula zo 178. pozície medzi absolútnu špičku. „Zimuje“ ako svetová päťka, v októbri bola dokonca štvorka.

Návrat roka

Švajčiarka Belinda Benčičová bola ocenená za svoj návrat medzi elitu. Nelimitovali ju zdravotné problémy a mohla tak nadviazať na vlani začatú cestu späť. Vyhrala turnaje v Dubaji a Moskve. Na podobný úspech čakala od sezóny 2015. V septembri 2017 bola v renkingu až na 318. mieste, minulý rok sa vyšplhala najvyššie na 37. stupienok a dnes je svetová osmička. V októbri bola ešte o pozíciu vyššie, čím vyrovnala svoje osobné maximum.

Jerry Diamond ACES Award

Cena udeľovaná na počesť bývalého výkonného riaditeľa WTA Jerryho Diamonda sa udeľuje hráčke, ktorá systematicky prispieva k popularizácii ženského tenisu prostredníctvom aktivít mimo kurtov. Tentoraz bola ocenená Kiki Bertensová. Holanďanka sa pravidelne zúčastňovala na dobročinných akciách, navštevovala detské kliniky ako aj podujatia pre fanúšikov a sponzorov.

About Michal Pokrivka

Check Also

VIDEO Kvalifikant Molčan šokoval turnajovú jednotku: Veľkého favorita vyradil bez straty setu

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Alex Molčan sa na challengerovom podujatí v španielskej Gran Canarii …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =