Home / Zo zákulisia / Wozniacka o možnom návrate po pár rokoch: „Nikdy nehovor nikdy“
Foto: TASR

Wozniacka o možnom návrate po pár rokoch: „Nikdy nehovor nikdy“

AUCKLAND – Dánka Caroline Wozniacka sa na Australian Open rozlúči s profesionálnou kariérou. Na prípravnom turnaji v novozélandskom Aucklande ju preto novinári neustále spovedajú.

Dánska tenistka má len 29 rokov, a tak dostala otázku týkajúcu sa možného návratu v budúcnosti. „Keď sa na to pozerám teraz, som presvedčená, že je to koniec. Cesty života sú však niekedy nevyspytateľné. Ak by ste sa Kim (Clijstersovej) opýtali pred siedmimi rokmi, nemyslím si, že sa niekedy plánovala vrátiť. A teraz sa vracia. Nikdy nehovor nikdy, no predpokladám, že toto je môj predposledný turnaj,“ uviedla bývalá svetová jednotka citovaná portálom Tennis World.

„Je to niečo, nad čím som dlho premýšľala. Nazrela som do svojho vnútra a usúdila, že je správny čas. Keď niečo robíte toľké roky, rozhodnutie nie je jednoduché. Zároveň som však presvedčená, že je to v tomto momente pre mňa to pravé a teším sa, čo príde ďalej,“ pokračovala Wozniacka.Pridala aj rekapituláciu svojej kariéry: „Tomuto športu som dala všetko, čo som mohla. Celý život som usilovne pracovala na tom, aby som dosiahla to, čo som dosiahla. Stať sa prvou škandinávskou ženskou svetovou jednotkou a grandslamovou víťazkou je výnimočné. Budem na to navždy pyšná. Dúfam, že sa na mňa bude spomínať ako na tvrdo pracujúcu hráčku, ktorá bola láskavá k iným ľuďom.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =