Home Najdôležitejšie Výborný výkon Kleina s Molčanom vo štvrťfinále: Holandský pár nezískal ani set a Slováci zaslúžene postúpili

Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020

CHERBOURG – Lukáš Klein s Alexom Molčanom postúpili do semifinále štvorhry na challengeri 100 vo francúzskom Cherbourgu (88 520 eur, tvrdý povrch hala). Vo štvrťfinále si poradili s holandským párom Igor Sijsling, Glenn Smits a zvíťazili 7:6(4), 7:6(9) za 89 minút.

Slovenský pár čelil už v prvom geme trom brejkbalom, ale výborným servisom Molčana odvrátili hroziacu sa stratu gemu a v ďalšej hre ich súperi za nepremenenú príležitosť pykali. Molčan s Kleinom prelomili servis a ujali sa vedenia, ktoré si strážili až do stavu 4:5. V desiatej hre prišli naši tenisti prvýkrát v zápase o podanie a o osude prvého setu rozhodovala až skrátená hra. V nej ukázal väčšiu kvalitu slovenský pár a zaslúžene viedol 1:0.

Druhý set bez brejku

Aj napriek viacerým brejkbalovým príležitostiam sme v druhom sete neboli svedkami žiadneho brejku. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Sijsling so Smitsom v desiatom geme, ale Klein výborným podaním odvrátil stratu setu. Aj o druhom sete rozhodoval až tajbrejk, kde Klein s Molčanom využili v poradí piaty mečbal.

O účasť vo finále zabojujú proti víťazovi zápasu Goransson/Pel – Rosol/ Arends. Kleina čaká v piatok aj štvrťfinálový duel vo dvojhre, v ktorom si zmeria sily s domácim Hugom Gastonom.