Home Najdôležitejšie VIDEO Viktória Kužmová sestru nenapodobnila: Proti iba 16-ročnej českej súperke v Bratislave rolu favoritky nesplnila

Viktória Kužmová

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji ITF J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC. V pozícii nasadenej päťky prehrala s Češkou Nikolou Bartůňkovou 3:6, 7:5, 3:6.

V rozhodujúcom sete vyrovnala z 1:3 na 3:3, koncovka však patrila súperke. Slovenská reprezentantka ešte pokračuje na turnaji vo štvorhre po boku svojej mladšej sestry Kataríny Kužmovej.

Šramková mala strach z povrchu

Slovenská tenistka Rebecca Šramková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji ITF J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC. V úvodnom kole vyradila švajčiarsku kvalifikantku Bojanu Klincovovú 0:6, 6:3, 6:3. V treťom sete prehrávala 0:2, no následne otočila na 4:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

V dueli o postup do štvrťfinále sa stretne s ôsmou nasadenou Niginou Abduraimovovou z Uzbekistanu. Zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Dávida Olasza po zápase priznala, že sa na začiatku duelu na kurte trápila. “Mala som strach z povrchu. Trénujem síce v NTC, ale nie na centrálnom dvorci. Musím si naň zvyknúť. Bola som aj trošku nervózna, po dlhom čase som hrala doma, tak to na mňa v prvom sete celé doľahlo. V ďalších dvoch setoch som sa postupne dostávala do hry. V treťom sete sa to už začalo približovať tomu, čo dokážem,” povedala dvadsaťšesťročná hráčka NTC pre oficiálnu stránku turnaja.

Ďalej aj Katarína Kužmová a Vargová

Slovenské tenistky Katarína Kužmová a Nina Vargová postúpili do 2. kola dvojhry na ITF turnaji J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC. Mladšia zo sestier Kužmových zdolala v pozícii kvalifikantky Zeynep Sonmezovú z Turecka 6:3, 4:6, 6:4.

Vargová viedla v prvom sete nad Rumunkou Aleksandrou Ignatikovou 4:0, keď nasadená sedmička zápas skrečovala. Ďalšie dve Slovenky Irina Balusová a Eszter Mériová neprešli cez prvé kolo.

dvojhra – 1. kolo: Katarína KUŽMOVÁ (SR) – Zeynep Sonmezová (Tur.) 6:3, 4:6, 6:4, Nina VARGOVÁ (SR) – Alexandra Ignatiková (Rum.-7) 4:0 – skreč, Maja Lumsdenová (V. Brit.) – Irina BALUSOVÁ (SR) 5:7, 6:3, 6:4, Aneta Kučmová (ČR) – Eszter MÉRIOVÁ (SR) 6:1, 6:7 (5), 6:0, Nikola Bartůňková (ČR) – Viktória KUŽMOVÁ (SR-5) 6:3, 5:7, 6:3