Home Najdôležitejšie VIDEO Úspešný vstup Djokoviča vo Viedni: Jeho krajan mu však nič nedaroval

VIDEO Úspešný vstup Djokoviča vo Viedni: Jeho krajan mu však nič nedaroval

Novak Djokovič

VIEDEŇ – Najvyššie nasadený srbský tenista Novak Djokovič postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP vo Viedni. V dnešnom zápase zvíťazil nad krajanom Filipom Krajinovičom 7:6 (6), 6:3.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Prvé tri gemy sme neboli svedkami žiadneho brejku, ale v štvrtej hre Djokovič po prvýkrát brejkol svojho súpera. Od tohto stavu prevzal prekvapivo iniciatívu Krajinovič a sériou štyroch gemov v rade razom podával na víťazstvo v sete. Výhodu brejku nevyužil a v desiatej hre vyrovnala svetová jednotka na 5:5. Nasledujúce dva gemy si obaja hráči na servise postrážili a osude prvého setu musela rozhodnúť až skrátená hra. V tej odvrátil Djokovič setbal a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set mal podobný scenár ako úvod prvého setu. Djokovič v tretej hre prelomil podanie Krajinoviča, ale tentokrát už bol na servise pozornejší a v celom sete nestratil ani jedno podanie. V deviatej hre sa dostal prvýkrát k mečbalu a ten aj využil a vyhral druhý set v pomere 6:3.

V ďalšom kole vyzve nasadená jednotka Chorváta Čoriča, s ktorým vyhráva vo vzájomnej bilancii 4:0 na zápasy.