Home Audio/video VIDEO Trápenie slovenskej jednotky nemá konca: Kužmová schytala kanára od 451. hráčky sveta

Viktória Kužmová, Kristýna Plíšková, Tréning, Melbourne, 2020

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová nepostúpila do 2. kola dvojhry turnaja WTA Yarra Valley Classic v Melbourne.

Slovenská jednotka, ktorá sa aktuálne nachádza na 98. priečke rebríčka WTA, podľahla v nedeľnom zápase 1. kola domácej Austrálčanke Darii Gavrilovovej, ktorá je momentálne až 451. hráčkou sveta a sezónu tak odštartovala krutou prehrou.

Trápenie ukončené kanárom

Kužmová sa trápila hneď na svojom prvom podaní, ale po dvoch odvrátených brejkbaloch ho ešte dokázala udržať a vyrovnať na 1:1, druhý servis už ale stratila a po zahodených dvoch brejkbaloch na podaní súperky prehrávala razom už 1:4. Gavrilovová uzavrela set ďalším brejkom a prvé dejstvo tak získala úplne ľahko za 40 minút – 2:6.

Druhý set slovenskej jednotke absolútne nevyšiel. Kužmová sa na podaní súperky k ničomu nedostala, ale ani na vlastnom servise jej to vôbec nešlo. Austrálčanka v každom z troch podaní Slovenky pretavila hneď prvý brejkbal na brejk a nekompromisne tak Kužmovú v druhom sete zmietla za 26 minút nepopulárnym kanárom – 0:6.

Daria Gavrilovová (Aus.) – Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:2, 6:0

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU.

Nekonečné trápenie slovenskej jednotky

Pre Kužmovú je to od minuloročného augustového triumfu s Minnenovou v kvalifikácii na Cincinnati Masters v New Yorku prakticky už siedma súťažná prehra v rade. Tú slovenská jednotka prerušila len záverečným triumfom uplynulého roka v Českej extralige s Malečkovou. Na austrálsku víťazku zápasu čaká v ďalšom kole Serena Williamsová.