Roland Garros, logo
Logo Roland Garros v Paríži (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

VIDEO Tenisti na Roland Garros nie sú spokojní so zmenou loptičiek: Nedali by sme ich rozhryznúť ani psovi

PARÍŽ – V Paríži sa rozbehol tretí grandslam sezóny poznačený rôznymi zmenami, ktoré sa nestretli s pochopením tenistov. Najväčšou novinkou je zmena loptičiek na značku Wilson. Prinášame vám prehľad, kto a prečo sa na loptičky sťažuje a komu zmena nevadí.


Žiadna zmena nie je jednoduchá, ale keď sa siahne na tradície, bez vášní sa to nemôže zaobísť. Od roku 2011 sa na Roland Garros vždy hralo s loptičkami značky Babolat, od tohto roku prišlo k radikálnej zmene, keď organizátori podpísali zmluvu s firmou Wilson.

Názor Rafaela Nadala

Niet pochýb o tom, že s touto témou začal antukový kráľ, pretože práve on bol tým hráčom, ktorý loptičky Babolat priam zbožňoval. „Podľa môjho názoru nie sú nové loptičky určené na antuku. Hral som s nimi na Mallorce v teplých podmienkach a boli aj napriek tomu pomalé. Preto je aktuálny ročník French Open zase o niečo zložitejší. Organizátori by mali myslieť aj na zdravie hráčov, tie lopty sú ťažké, trpí pri tom lakeť,“ prehlásil Nadal.

Názor Dominica Thiema

„Pre mňa boli Babolaty najobľúbenejšie loptičky na okruhu, takže som trochu nešťastný. Wilson sú rovnako dobré loptičky, ale sú pomalšie. Celkovo tu je chladno a vlhko a to im príliš neprospieva,“ priznala svetová trojka.

Názor Novaka Djokoviča

„Súhlasím s tým, že sú ťažké. Dôvodom je aj to, že tu je veľmi chladno. Antuka je mokrá, ťažká, podmienky sú náročnejšie,“ uviedol Djokovič, ktorý do turnaja vstúpi dnes proti M. Ymerovi.Najkritickejší bol Evans

„Niektoré z loptičiek, ktoré používame, by som nedal ani psovi na rozhryznutie. Je to brutálne. V Paríži je strašná zima a loptičky sú asi najväčší problém. Organizátori urobili nesprávne rozhodnutie,“ prehlásil Brit.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − six =