Viktor Troicki a Nenad Zimonjič (Foto: Instagram- Viktor Troicki)

VIDEO Srbský daviscupový tím má nového kapitána: Prekvapivé meno nahradilo Zimonjiča

BELEHRAD – Srbský tenista Viktor Troicki sa stal novým kapitánom srbského daviscupového tímu. Vo funkcii tak nahradil bývalú svetovú jednotku vo štvorhre Nenada Zimonjiča.


„Nečakal som, že k tomu dôjde už teraz, ale rozhodne sa na túto funkciu teším. Je to niečo, po čom som dlho túžil,“ uviedol Troicki. V pozícii hráča dosiahol za národný tím najväčší úspech v roku 2010, kedy zdolal v rozhodujúcom zápase Francúza Llodru a získal pre Srbov trofej po prvýkrát.

Srbsko sa budúci rok predstaví na finálovom turnaji v Madride, kde sa pokúsi vylepšiť svoj štvrťfinálový výsledok z prvého ročníku nového formátu z roku 2019. Pre úspech tímu bude kľúčový štart Djokoviča, s ktorým má už aktuálne nový kapitán Troicki veľmi blízky vzťah.Aj napriek tomu, že svoju hráčsku kariéru ešte neukončil, Srb už neplánuje zasiahnuť do žiadneho daviscupového zápasu v pozícii hráča. Jeho bilancia sa tak pravdepodobne uzavrie na 24 výhrach a 16 porážkach. Na okruhu ATP vyhral rodák z Belehradu tri tituly vo dvojhre a jeho maximum bola 12. priečka vo svetovom rebríčku.

Zdroj: ts, sport.cz

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =