Alex Molčan (FOTO TASR - Pavel Neubauer)

Nepochopiteľné zlyhanie Kleina, Molčan sa teší z titulu na Privatbanka Open

BRATISLAVA – Slovenský tenista Alex Molčan sa stal víťazom mužskej dvojhru na Privatbanka Open. Vo finále zdolal ako nasadená štvorka turnajovú päťku Lukáša Kleina 2:6, 6:4, 6:4 a odplatil mu prehru z Bratislava Open. Získal odmenu 3000 eur a do hodnotenia Peugeot Tennis Tour si pripísal 20 bodov.


Klein v úvodnom geme stratil podanie, hneď vzápätí však kontroval rebrejkom a dostal sa na koňa. Od stavu 2:2 získal tri gemy za sebou a prvý set sa stal jeho korisťou. Slovenský daviscupový reprezentant ťažil z kvalitného podania, mal navrch v dlhších výmenách a robil menej nevynútených chýb.Nečakaný obrat

V druhom sete si obaja hráči suverénne vyhrávali svoje podania  až do stavu 4:4. V deviatom geme Klein nevyužil šancu na rozhodujúci brejk. V ďalšej hre prišiel o servis a rovnako ako vo finálovom súboji na Bratislava Open boli diváci svedkami „trojseťáku“. V rozhodujúcom dejstve viedol Klein už 4:1, no potom diváci boli svedkami neuveriteľného obratu. Klein stratil päť hier v rade a z titulu sa teší Alex Molčan.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

tenisová raketa

ATP opäť upraví počítanie bodov v rebríčku: K avizovaným zmenám príde už čoskoro

LONDÝN – Rebríček ATP čakajú od marca opäť nové zmeny. Aktuálny ranking bude nahradený novým …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + seven =