Home Najdôležitejšie VIDEO Martin sa výsledkovo trápi aj naďalej: V Záhrebe napriek vedeniu stroskotal na 243. hráčovi sveta

Andrej Martin

ZÁHREB – Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v osemfinálovom dueli na turnaji v Záhrebe. V stredajšom zápase podľahol čilskému tenistovi Tomasovi Barriosovi Verovi po setoch 6:2, 3:6, 2:6.

116. hráč sveta pritom nezačal vôbec zle, už v úvodnom geme si vypracoval brejkbalovú možnosť, ktorú ešte nevyužil, ale o pár minút už bolo všetko inak. Za stavu 1:1 získal Martin tri hry v rade, Barrios dokázal kontrovať ribrejkom na 2:4, ale záver úvodného dejstva patril slovenskému tenistovi, ktorý po 39 minútach viedol 1-0.

Od druhého setu sa obraz zápasu diametrálne zmenil

23-ročný Čilan sa od druhej sady výrazne zlepšil na servise, keď Martina nepúšťal takmer k ničomu. V piatej hre Slovák odvrátil dva brejkbaly súpera, ale o dve hry neskôr už Barrios brejkom získal rozhodujúce vedenie, ktoré mu stačilo na vyrovnanie stavu zápasu.

V rozhodujúcom sete sme v prvých štyroch gemoch neboli svedkami žiadneho brejku aj napriek tomu, že slovenský tenista mal za stavu 1:2 (*40:A), ale od tohto momentu už prakticky vo zvyšku duelu nič neuhral. Čilan odvrátil brejkbal a následne predviedol spanilú jazdu za postupom do štvrťfinále, keď sériou štyroch hier v rade strhol víťazstvo na svoju stranu.

Andrej Martin rozhodne nemôže byť s doterajšími výsledkami v tejto sezóne spokojný, od februára neprešiel na turnajoch ďalej ako do druhého kola a aktuálne sa “pýši” bilanciou 10-11.