Home Audio/video VIDEO Kovalík v bitke o finále bojoval: S favoritom viedol, ale zlyhal v koncovkách setov

Jozef Kovakík, ATP Istanbul Challenger

ISTANBUL – Slovenský tenista Jozef Kovalík si na challengerovom podujatí v tureckom Instanbule o víťaznú trofej nezahrá.

Postaral sa o to jeho semifinálový súper a veľký francúzsky favorit Arthur Rinderknech, ktorý pokračuje v Istanbule v skvelých výkonoch a nezastavil ho ani slovenský súper i keď to nemal vôbec jednoduché. Kovalík tak nenadviazal na dva antukové triumfy s francúzskym súperom z roku 2019 a Rinderknech upravil vzájomnú bilanciu na 1:2.

Skvelé úvody, ale zlyhania v závere setov

Kovalík začal veľmi slušne a práve slovenský semifinálový outsider si v šiestej hre ako prvý pripísal na konto úvodný brejk v zápase, keď na brejk premenil druhú ponúknutú brejkbalovú príležitosť. Jeho radosť ale dlho netrvala, Rinderknech sa okamžite dočkal ribrejku, ale potom prišiel jeden z kľúčových momentov úvodného setu. Kovalík mal pri podaní súpera dva brejkbaly, ale obidva zahodil a to sa mu vypomstilo. V prvom sete totiž už vyhral len jedno svoje podanie a trikrát sa zo zisku gemu radoval jeho súper, takže po 54 minútach sa zo zisku úvdoného dejstva radoval favorizovaný Rinderknech – 7:5.

Aj v druhom sete začal lepšie Kovalík, ktorý po odvrátenom brejkbale súpera na úvodnom podaní okamžite Francúza brejkol a po udržaní servisu razom viedol 3:0 a následne aj 4:1. Bohužiaľ ani pohodlné vedenie mu napokon na zisk druhého a vynútenie si tretieho setu nestačilo. Rinderknech sa nadýchol k parádnemu obratu, keď vyhral päť hier v rade a za hodinu aj 44 minút sa radoval z postupu do finále – 6:4.

Francúzske finále v Istanbule

V tom na Rinderknecha čaká jeho krajan Benjamin Bonzi, ktorý v dvoch setoch vyradil egyptského súpera Mohameda Safwata a v Istanbule nás tak čaká francúzske finále.