Home Najdôležitejšie VIDEO Kližan nenašiel recept na svojho súpera ani v treťom zápase po koronapauze

OSTRAVA – Slovenský tenista Martin Kližan prehral aj v treťom súťažnom zápase po takmer polročnej prestávke. Aktuálne 159. hráč sveta podľahol portugalskému protivníkovi Ferreirovi Silvovi po setoch 6:7 a 2:6.

Bývalý 24. hráč sveta vstúpil podobne ako v minulom zápase do dnešného stretnutia veľmi dobre. V prvých troch gemoch stratil len 3 fiftíny a všetko nasvedčovalo k tomu, že v zápase bude práve on tým hráčom, ktorý bude diktovať tempo. Silva však dokázal kontrovať a v piatom geme zobral servis slovenskému reprezentantovi. V ďalšej časti setu bol servis dominantným úderom oboch hráčov a o osude prvej sady musela rozhodnúť skrátená hra. V tej bol úspešnejší portugalský tenista a ujal sa vedenia v zápase 1:0.

V druhom sete diktoval tempo Ferreira Silva, hral agresívne, presne a Kližanovi moc šancí neponúkol. Aktuálne 159. hráč sveta si dvakrát prehral svoj servis, na príjme bol neškodný a postup do ďalšieho kola tak slávi jeho protivník.

25- ročný Ferreira Silva sa v ďalšom kole stretne s ďalším slovenským tenistom Lukášom Lackom, ktorý dnes šokujúco porazil krajana Filipa Horanského po indentickom výsledku 7:6, 6:2.