Home Najdôležitejšie VIDEO Horanský vo finále nestačil na veľký americký talent: Zápas trval len 51 minút

QUIMPER – Slovenský tenista Filip Horanský neuspel vo finále na challengerovom turnaji vo francúzskom Quimper, kde podľahol aktuálne 103. hráčovi sveta Američanovi Kordovi hladko dvakrát 1:6

Od úvodu jasná záležitosť

Horanský vstúpil do zápasu bezpečne udržaným podaním a keď mal v druhom geme brejkbal zdalo sa, že môže byť vyrovnaným súperom aj ďalšiemu obrovskému favoritovi. Zlomový gem prvého setu prišiel v tretej hre, keď Korda využil piaty brejkbal a sériou piatich gemov v rade jednoznačne ovládol za 31 minút prvú sadu.

Druhý set trval len 20 minút

Aj v druhom sete pokračovala deštrukcia zo strany Američana s českými koreňmi, kedy prelomil hneď v druhom geme Horanskému podanie a po ďalšom brejku a udržanom podaní viedol už 5:0. Rodák z Piešťan odvrátil hroziaceho kanára v šiestej hre, keď 103. hráč sveta nevyužil 2 mečbaly a kozmeticky znížil na 1:5. Korda bez výraznejších problémov dokráčal k víťazstvu v zápase a ovládol prvý z dvoch turnajov v Quimperi.

Dvadsaťosemročnému rodákovi z Piešťan sa tak nepodarilo získať druhý titul na challengrovom okruhu. Doposiaľ jediný má na konte z roku 2018, kedy zvíťazil na antuke v nemeckom Meerbuschi.