Home Najdôležitejšie VIDEO Djokovič už opäť triafa loptičky do kurtu: Po diskvalifikácii nedal šancu Carusovi

Novak Djokovič

RÍM – Srbský tenista Novak Djokovič suverénne postúpil do osemfinále dvojhry na turnaji ATP v Ríme. Vo svojom prvom zápase po diskvalifikácii na US Open zdolal Taliana Salvatoreho Carusa za 84 minút 6:3, 6:2.

Vyrovnaný úvod zápasu

Od úvodu zápasu odolával Caruso na svojom servise dobre hrajúcemu Djokovičovi a darilo sa mu to až do stavu 3:3. Následne zaradil srbský tenista vyšší rýchlostný stupeň a vo zvyšku setu už Talian neuhral ani gem. Prvý set skončil 6:3.

V druhom sete bol priebeh podstatne jednoznačnejší. Svetová jednotka bola na servise bezchybná, navyše sa jej podarilo Carusa dvakrát brejknúť a vyhrala 6:2.

V ďalšom kole sa Djokovič stretne s víťazom zápasu medzi Srbom Krajinovičom a domácim Talianom Cecchinatom.