Home Audio/video VIDEO Nezastavilo ho ošetrovanie ani krutý kanár: Molčan vo Fínsku ukázal, čo znamená bojovať

Alex Molčan

HELSINKI – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na challengerovom halovom podujatí vo fínskych Helsinkách do osemfinále i keď slovenská turnajová trojka to dnes nemala vôbec jednoduché.

Molčan to nemal jednoduché

Aj keď jeho dnešný holandský súper Tim Van Rijthoven je momentálne až na 251. mieste rebríčka ATP, slovenskému favoritovi dnes kládol výrazný odpor. Molčan, ktorý bojuje o prienik do elitnej svetovej stovky, síce Holanďanovi vzal servis hneď v druhej hre, ale v deviatej neupodával set do víťazného konca. Následne ribrejkom na 6:4 úvodný set za 40 minút získal.

V druhom ale hneď Molčana rozhodila strata vyrovnanej hry, keď na podaní neuspel a nevedno či po psychickej alebo fyzickej stránke sa následne zosypal. V ďalších štyroch hrách uhral Slovák dohromady len štyri fiftíny a za stavu 0:5 si vyžiadal lekárske ošetrenie. Ani prestávka ale jeho súpera nerozhodila a udržaním podania na 15 uzavrel druhý set za 22 minút krutým kanárom.

Kanár a ošetrovanie ho nezastavili

Aj keď po katastrofálnom druhom dejstve sa zdalo, že Molčan už proti rozbehnutému súperovi v sebe nenájde dostatok psychických a fyzických síl, nevzdal to a vytrvalo bojoval. V prvej hre čelil jednému brejkbalu súpera ale vyhratá hra ho opäť dostala do zápasu. V siedmej hre síce čistou hrou stratil podanie a už sa zdalo, že to bude definitívny koniec Slováka v Helsinkách, ale Molčan bojoval ďalej. V desiatej hre sa za absolútne kritického stavu 4:5 v treťom sete po dlhých minútach dočkal konečne brejku aj Slovák a o osude stretnutia musel napokon rozhodnúť dramatický tajbrejk.

V tom už mal suverénne navrch Molčan, ktorý prehral len jednu loptičku (7:1) a za hodinu aj 46 minút oslavoval postup do osemfinále, v ktorom na slovenskú turnajovú trojku čaká japonský kvalifikant Šintaro Močizuki.