Serena a Venus Williamsová (Foto: TASR)

Venus Williamsová o Serene a možnom návrate: Jej finálové zápasy by som najradšej celé prespala

NEW YORK – Nad budúcnosťou tenisovej kariéry Venus Williamsovej visí veľký otáznik. Dnes už čerstvo 42-ročná veteránka síce neoznámila koniec kariéry, ale tento rok sme ju ešte na dvoroch nevideli. Podľa jej slov však má sedemnásobná grandslamová víťazka stále v hlave myšlienky na návrat.


V rozhovore s novinárkou Erin Andrewsovou, ktorý prebiehal v rámci konferencie BIO2022, Williamsová nepotvrdila koniec kariéry a nechala tak otvorené vrátka svojmu prípadnému návratu na kurty.

Naposledy Williamsová hrala súťažný zápas vlani v auguste na podniku v Chicagu, kde prehrala hneď v prvom kole a zakončila tak rok s nedobre vyzerajúcou bilanciou troch výhier oproti deviatim porážkam. „Terajšia pauza od tenisu spôsobila, že si ho vážim ešte podstatne viac. Tento šport stále milujem,“ vyhlásila Williamsová.Zatiaľ čo mladšia sestra Venus Serena oznámila svoj dlho očakávaný comeback na Wimbledone, Venus sa tohto turnaja nezúčastní. O to viac je ale nadšená z toho, že opäť uvidí svoju sestru v akcii. „Bolo to tajomstvo, ktoré som musela dlho udržať v sebe, takže som rada, že je to konečne vonku,“ usmiala sa Williamsová. „Nemôžem sa dočkať, keď ju znova uvidím na kurte,“ pokračovala.

Obe sestry Williamsové sa vždy počas svojich kariér vzájomne podporovali a jedna bola tej druhej tou najväčšou fanúšičkou, hoci sa spolu niekoľkokrát strely na kurte v dôležitých zápasoch. Nič sa na tom nezmenilo ani v ich pokročilejšom tenisovom veku.

„Sledovať Serenu sú pre mňa vždy obrovské nervy. Niekedy by som najradšej jej finálové zápasy prespala. Až tak veľmi bývam nervózna,“ priznala Venus. „Nakoniec sa ale vždy zobudím a rýchlo kontrolujem skóre. Neviem, prečo som si na to nikdy nezvykla. Asi je to tým, že moje nádeje a sny sú stále s ňou,“ doplnila.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 3 =