Home Najdôležitejšie V prvom kole kvalifikácie končí aj Čepelová: Nevyužila setbaly na vyrovnanie, následne prehrala v tajbrejku

PARÍŽ – Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela rovnako ako jej krajanka Kučová v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros. Proti Rumunke Jaqueline Cristianovej prehrala v dvoch setoch 2:6, 6:7 (4).

Prvý set mal jednoznačný priebeh

Do zápasu vstúpila lepšie Cristianová, ktorá v štvrtej hre brejkla slovenskú tenistku a viedla 3:1. Čepelová kontrovala rovnako brejkom, ale od toho momentu vyhrávala v prvom sete gemy len Rumunka. Po pol hodine hry sa ujala vedenia v zápase výsledkom 6:2.

V druhom sete dominoval u oboch hráčok príjem, keď v prvých štyroch hrách si ani jedna z tenistiek nedokázala udržať podanie. Za stavu 3:4 sa podarilo Cristianovej brejknúť Čepelovú a zdalo sa, že je po zápase. 162. hráčka sa však nezdala a otočila na 6:5. Za stavu 6:5 nevyužila 2 setbaly a v tajbrejku ťahala za kratší koniec.

Cristianová sa v ďalšom kole stretne s Argentínčankou Podoroskovou.

Jaqueline Cristianová (Rum.) – Jana ČEPELOVÁ (SR) 6:2, 7:6 (4)