Home Správy Prvé veľké prekvapenia na ATP turnaji v Montreale – skončili Tsitsipas a Nišikori

MONTREAL – V 2. kole turnaja ATP Masters 1000 v kanadskom Montreale (6 338 885 USD, tvrdý povrch vonku) skončili v noci dvaja členovia top 10 – Grék Stefanos Tsitsipas a Japonec Kei Nišikori.

Štvrtý nasadený Stefanos Tsitsipas prehral 4:6, 6:3, 3:6 s Poliakom Hubertom Hurkaczom. Už v treťom geme stratil podanie, čo v rámci prvého setu rozhodlo. Za stavu 2:3 pohrdol tromi šancami na ribrejk. V druhom dejstve sa Grék odpútal do vedenia 3:0, ktoré bolo rozhodujúce. V treťom sete očakávaný nápor lanského finalistu neprišiel. Na začiatku zahodil štyri brejkbaly a Poliak ho v závere potrestal skvele načasovaným brejkom na 5:3.

Piaty nasadený Kei Nišikori podľahol v divokej bitke 7:6(6), 2:6, 6:7(4) Richardovi Gasquetovi z Francúzska. V prvom sete dohnal manko 0:2, za stavu 5:4 ho síce nedoservoval, ale v tesnom tajbrejku uspel po výsledku 8:6. Na začiatku druhej časti si vypracoval Francúz náskok 4:0, čo rozhodlo. V divokom treťom sete mohol Francúz po brejku na 5:4 zápas uzavrieť, no neuspel. Za stavu 5:6 dokonca čelil mečbalu, ale vynútil si tajbrejk, v ktorom mal pevnejšie nervy – 7:4.