Home Správy Tsonga po veľkom obrate zvíťazil na turnaji v Métach

Tsonga po veľkom obrate zvíťazil na turnaji v Métach

MÉTY – Víťazom turnaja ATP 250 vo francúzskych Métach sa stal domáci Jo-Wilfried Tsonga, ktorý si vo finále poradil so Slovincom Aljažom Bedenem po setoch 6:7(4), 7:6(4), 6:3.

Prvý set nepriniesol žiaden brejk. Jedinú šancu, ktorú ale nevyužil, mal hneď v druhom geme Tsonga. Logickým vyústením tak bol tajbrejk. V ňom sa ujal vedenia 4:0 Bedene. Francúz potom síce znížil na 3:4, ale ďalej už uhral iba jeden bod a tak sa zo zisku prvého setu tešil slovinský hráč.

Aj druhý set bol v znamení kvalitných servisov. Jediný brejkbal musel riešiť za stavu 3:4 Tsonga, ale situáciu zvládol. Opäť tak rozhodoval tajbrejk. Tentokrát ho lepšie uchopil Francúz. Od stavu 3:3 si už Slovinec pripísal iba jeden bod. Zápas tak dospel do rozhodujúceho tretieho setu.

V ňom sa Tsonga ujal vedenia 4:1. Bedene potom dvakrát získal dve hry po svojom servise. Na riterne však nedokázal ohroziť domáceho hráča. Francúz šiel servovať na výhru a premenil hneď prvý mečbal.

• Francúz vyhral na esá 19:14