Foto: TASR

Tsitsipas o konfliktoch s Medvedevom: „Nemôžete mať každého rád“

LONDÝN – Grék Stefanos Tsitsipas včera na Turnaji majstrov v Londýne na šiesty pokus zdolal Rusa Daniila Medvedeva. Keďže to medzi nimi už dlhšie vrie, na tlačovej konferencii sa po zápase nevyhol ani návratu do minulosti.

Všetko sa začalo vlani v marci v Miami, kde vyvrcholil ich emotívny súboj hádkou pri sieti. Grécky tenista nazval svojho soka v návale emócií „ruským hovädom“. Vzájomná animozita odvtedy pretrváva. Olej do ohňa prilial Tsitsipas nedávno v Šanghaji, keď hovoril o hre ruského tenistu ako o nudnej.

Včera sa Grék vrátil k miamskému incidentu, ktorý odštartoval po tom, čo sa neospravedlnil za „prasiatko“. „Pozeral sa na mňa a povedal mi, aby som sa ospravedlnil za to, čo som spravil. Mal som vtedy tri brejkbaly a mohol som sa vrátiť do zápasu. Potom som už, myslím, nezískal ani gem. Dostal sa mi do hlavy a bol som z toho frustrovaný,“ povedal Tsitsipas citovaný britským denníkom The Daily Mail.

„Hovoril mi, že to, čo som spravil, bolo nešportové. Snažil som sa nevenovať tomu pozornosť, lebo som vedel, že to robí s nejakým cieľom. Ale ovplyvnilo ma to. ‚Vybuchol‘ som a povedal som to, čo som povedal. Ľutujem to, ale vtedy som bol veľmi frustrovaný,“ dodal aténsky rodák na margo konfliktu spred vyše roka.

„Chémia medzi nami určite nie je najlepšia, akú môžete na okruhu nájsť. To sa medzi ľuďmi stáva, nemôžete mať každého rád,“ uzavrel talentovaný grécky tenista ktorého rivalita s Medvedevom môže byť v ďalších rokoch veľmi zaujímavá tenisovo i osobnostne.

About Michal Pokrivka

Check Also

Tenisové tipy (31.10.): Trojlístok tipov z prestížneho turnaja v Paríži

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tipérske odporúčania. Naša pozornosť je dnes upriamená …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 4 =