Duje Ajdukovič (Foto: Instagram - Duje Ajdukovic)

Tenisové tipy (4.12.): Postúpi chorvátsky talent už do semifinále?

BRATISLAVA – Aj posledný pracovný deň v týždni sme si pre vás pripravili tradičné tipérske odporúčania. Pozornosť upriamujeme do portugalského mesta Maia, kde sa odohrajú štvrťfinálové súboje.


Challenger Maia – štvrťfinále

Bernabé Zapata Miralles – Henri Laaksonen (4.12. o 13:00)

Obaja hráči sa v doterajšej fáze turnaja prezentujú skvelou hrou. Švajčiar Laaksonen nemôže byť s dosiahnutými výsledkami v tejto sezóne spokojný a zdá sa, že na poslednom turnaji sezóny má obrovskú motiváciu siahnuť na dobrý výsledok. V prvých dvoch kolách zdolal Kolářa a Halysa bez straty setu a predviedol dominantné výkony. Španielsky tenista Zapata Miralles možno trochu prekvapivo zvolil štart na tomto turnaji, pretože krátko po vypadnutí v Paríži na sociálnej sieti Instagram napísal, že ukončil sezónu 2020 a plánuje sa pripraviť na tú nasledujúcu. Po dvoch odohratých zápasoch je jasné, že jeho rozhodnutie zúčastniť sa turnaja v portugalskom meste Maia bola dobrou voľbou. V prvom kole zdolal nepríjemného Borgesa 7:5,6:1 a v druhom zápase turnaja nedal šancu talianskemu veteránovi Lorenzimu, ktorému povolil jediný gem. Stávkové kancelárie favorizujú Mirallesa, ale ja by som to tak jednoznačne rozhodne nevidel, a preto volím tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 19,5

Kurz Niké: 1,47

Tip OK


Challenger Maia – štvrťfinále

Kimmer Coppejans – Pedro Sousa (4.12. o 14:00)

Portugalský tenista Pedro Sousa doposiaľ prechádza turnajom ako nôž maslom a v dvoch zápasoch stratil len 10 gemov. V prvom kole nedal šancu Francúzovi Hamou, s ktorým vyhral dvakrát 6:2. Zápas s krajanom Eliasom sľuboval podstatne vyrovnanejší zápas, ale opak bol pravdou, Sousa predviedol ďalší výborný výkon a zaslúžene postúpil do štvrťfinále. Jeho súperom bude belgický tenista Coppejans, ktorý nemá v tejto sezóne dobrú formu o čom svedčí aj jeho negatívna bilancia 14-16. Na Roland Garros zdolal Martina Kližana, ale vo finále kvalifikácii mu vystavil stopku Talian Cecchinato. Pár zápasov si skúsil aj v halovom prostredí, kde sa mu však vôbec nedarilo a zo štyroch duelov vyhral len jeden. Na tomto turnaji zdolal v prvom kole Masura a na osemfinálový zápas mu nenastúpil Trungelliti. Sousa má lepšiu sezónu, považujem ho za kvalitnejšieho hráča a myslím, že postúpi na domácom turnaji do semifinále.

Tip: Víťaz zápasu Sousa

Kurz Niké: 1,45

Tip OKChallenger Maia – štvrťfinále

Andrea Arnaboldi – Duje Ajdukovič (4.12. o 14:30)

Pred aktuálnou sezónou sme o chorvátskom talente menom Ajdukovič nepočuli. 19-ročný tenista sa dostal do pozornosti tenisových fanúšikov predovšetkým v tejto sezóne, keď na domácom challengerovom turnaji v Splite porazil dvoch slovenských tenistov a to konkrétne Kližana s Kovalíkom. V tejto sezóne má bilanciu 30-10 a výhry zbiera prioritne na ITF okruhu. Na tomto turnaji musel prejsť kvalifikáciou, kde zdolal matadora Sijslinga a vo finále sa natrápil so Španielom Izquierdom. V úvodných dvoch kolách zdolal hráčov druhej stovky (Giustino, Rinderknech) a ukázal, že s ním rozhodne treba počítať. Má skvelý servis, hrá agresívne v medzihre, ale jeho veľkou slabinou je absentujúca konzistentnosť. Dnes vyzve skúseného Taliana Arnaboldiho, ktorý včera tak povediac ušiel hrobárovi z lopaty, keď Ferreira Silva doplatil na slabé využívanie brejkbalových príležitostí a v koncovke tretieho setu zápas nepochopiteľne zahodil. Podľa doterajších výkonov na turnaji volím tip na výhru Ajdukoviča.

Tip: Víťaz zápasu Ajdukovič

Kurz Niké: 1,49

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =