Frederico Ferreira Silva (Foto: Instagram - Frederico Ferreira Silva)

Tenisové tipy (3.12.): Zdolá domáci tenista po skvelom výkone z prvého kola aj ďalšiu náročnú prekážku?

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania. Pozornosť upriamujeme na posledné 2 turnaje sezóny.


Challenger Maia – osemfinále

Andrea Arnaboldi – Frederico Ferreira Silva (3.12. o 15:00)

V Portugalsku sa dnes bude bojovať už o štvrťfinálové miestenky, kde si to o postup medzi osem najlepších hráčov rozdá Talian Arnaboldi s domácim Ferreirom Silvom. Portugalský hráč odohral výborný turnaj v Sao Paulo, kde dokráčal až do finále, v ktorom podľahol veľkému brazílskemu talentu Meligenimu. Presun z Brazílie do dejiska turnaja nezanechal na Ferreirovi žiadne známky únavy a v prvom kole zdolal hladko francúzskeho súpera Greniera, ktorému povolil len 5 gemov. Arnaboldi šokoval v úvodnom zápase Španiela Martíneza, kde ako veľký outsider stratil len 3 gemy. Nerád by som znehodnocoval jeho výkon, ale jeho súper podal podpriemerný výkon s množstvom nevynútených chýb. Ferreira Silva ukázal, že na domácom turnaji je silný a podľa môjho názoru postúpi do zajtrajšieho štvrťfinále.

Tip: Víťaz zápasu Ferreira Silva

Kurz Niké: 1,56

Tip KO


Challenger Maia – osemfinále

Gastão Elias – Pedro Sousa (3.12. o 14:00)

V ďalšom osemfinálovom zápase sa stretnú dvaja portugalskí hráči a to konkrétne 30-ročný Elias proti o 2 roky staršiemu Sousovi. Elias je hráčom, ktorý dlhú dobu okupoval miesto v elitnej stovke svetového rebríčku, ale vinou zranení spadol až do piatej stovky a je otázne či sa v pokročilom veku dokáže dostať naspäť medzi elitu. V sezóne 2018 a 19 dokázal vyhrať v súčte len 30 zápasov, zatiaľ čo si pripísal na svoje konto až 47 porážok. V aktuálnej sezóne našiel stratené sebavedomie dobrými výsledkami na slabšie obsadených turnajoch, ale na antuke odohral doposiaľ len 3 zápasy. Je trochu paradoxom, že vychýrený antukár odohrá za celú sezónu malú porciu zápasov na jeho obľúbenom povrchu a dnes možno bude poznať na jeho hre akúsi nerozohratosť. S jeho dnešným súperom Sousom sa stretol v októbri na antuke v Lisabone, kde ťahal za kratší koniec po trojsetovej bitke. 32-ročný Sousa má na svojom konte po koronapauze dve finálové účasti zo Splitu a Lisabonu a podľa môjho názoru je lepším a kvalitnejším hráčom ako jeho dnešný súper. Postup do ďalšieho kola by si mal postrážiť.

Tip: Víťaz zápasu Sousa

Kurz Niké: 1,46

Tip OKChallenger Campinas – osemfinále

Francisco Cerúndolo – Facundo Mena (3.12. o 17:00)

V osemfinálovom zápase v brazílskom Campinas medzi dvomi krajanmi o favoritovi netreba pochybovať. 22-ročný Cerúndolo je na svojom rebríčkovom maxime, konkrétne na 159. priečke. Po reštarte sezóny má na svojom konte semifinálovú účasť v Sibiu, titul zo Splitu a triumfoval aj v ekvádorskom Guayaquile, kde vo finále zdolal slovenského tenistu Andreja Martina. Minulý týždeň podľahol pravdepodobne vinou únavy Tirantemu, ale na poslednom turnaji sezóny očakávam z jeho strany maximálnu motiváciu. V prvom kole zdolal Sakamota 6:1, 6:3 a dnes ho čaká možno ešte prijateľnejší súper. Mena má v tejto sezóne zápornú bilanciu 3-10 a dokázal zdolať len Kwiatkowskeho, Goméza a prekvapivo v úvodnom kole aj Clezara. Aj napriek trochu zlepšeným výkonom z posledných turnajov si myslím, že Cerúndolo vyhrá 2:0 na sety a postúpi do štvrťfinále.

Tip: Mena nevyhrá ani set

Kurz Niké: 1,55

Tip KO

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + 9 =