Paolo Lorenzi
Paolo Lorenzi (Foto: TASR/AP - Peter Schneider)

Tenisové tipy (2.12.): Zaskočí taliansky veterán v súboji generácií ďalšieho favorita?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať tradičné trio tipérskych odporúčaní z tenisových kurtov.


Challenger Campinas – osemfinále

Thomaz Bellucci – Mohamed Safwat (2.12. o 20:00)

Ľavoruký Brazílčan Bellucci, ktorý kedysi patril medzi najlepších antukárov na svete, sa po osemfinálovom konci v Sao Paule pokúša o ďalší úspech na ďalšom domácom podujatí v Campinas. Bellucci na úvod nedal šancu kvalitnému antukárovi Ugovi Carabellimu, s ktorým v zápase stratil len päť hier a v boji o štvrťfinále si zopakuje súboj s egyptským súperom Safwatom, s ktorým na seba narazili zhruba pred tromi týždňami na americkom podujatí v Cary. Tam v úvodnom kole triumfoval v trojsetovej bitke s dvomi tajbrejkami práve Bellucci, ale na antuke je ešte výraznejším favoritom. Safwat v prvom vystúpení v Campinas zdolal po vyrovnanom boji Barriosa Veru (5:7, 6:2, 6:2), ale na antuke to v tomto roku bola len jeho druhá výhra. Safwat nie je vyslovene antukovým špecialistom ako je tomu u Bellucciho a keď sa k tomu pridáva výhoda domáceho prostredia, tak verím v postup Brazílčana.

Tip: Bellucci víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,49

Tip KO


Challenger Maia – osemfinále

Paolo Lorenzi – Bernabe Zapata Miralles (2.12. o 12:00)

Aj v Portugalsku sa dnes bude bojovať už o štvrťfinálové miestenky a určite zaujímavý súboj prinesie stret talianskeho veterána a turnajovej šestky Paola Lorenziho, ktorý si zmeria sily so Zapatom Mirallesom. Už 38-ročný Lorenzi v prvom kole zaskočil Vrbenského, ktorého vyradil po boji (5:7, 7:6, 6:2) a prekvapiť sa pokúsi aj o 16 rokov mladšieho španielskeho súpera. Zapata Miralles v úvodnom kole zvládol Borgesa v dvoch setoch (7:5, 6:1), ale v prvom dejstve to bol tuhý boj. Talian je napriek svojmu veku stále jedným z najväčších bojovníkov na okruhu, má zápasy, kedy si urputne drží servis, alebo naopak kedy sa to láme tak na jednej ako druhej strane a veľká väčšina jeho súbojov prináša poriadnu drámu. Aj dnes verím, že to favorit s ním nebude mať až také jednoduché a ak zvíťazí aj v dvoch setoch, tak to nebudú žiadne hladké záležitosti.

Tip: viac ako 18,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,39

Tip KOChallenger Maia – osemfinále

Arthur Rinderknech – Duje Ajduković (2.12. o 14:00)

Aj posledný dnešný tip pochádza z portugalského challengeru, na ktorom si to v boji o štvrťfinále rozdajú aj Francúz Rindkerknech a iba 19-ročný chorvátsky talent Ajduković. Chorvát, ktorý na domácom challengeri v Splite bez straty setu pokoril tak Kližana ako aj Kovalíka, je miernym favoritom zápasu, ale rozhodne to nebude mať jednoduché. Rinderknech sa objavil v tomto roku aj na Roland Garros, kde zobral set Bedenemu, ale celkovo viac zápasoval odohral v hale ako na pomalej antuke. Chorvát je výraznejším antukovým špecialistom a v tomto vyrovnanom dueli mu verím o čosi viac i keď zrejme to bude trojsetový boj.

Tip: Ajdukovič vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,28

Tip OKZdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =