Denis Shapovalov
Denis Shapovalov (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Tenisové tipy (16.10.): Zastaví Shapovalov v Petrohrade Wawrinku?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba trio tipérských odporúčaní, ktoré vám uvádzame do pozornosti.

ATP Petrohrad – štvrťfinále

Stan Wawrinka – Denis Shapovalov (16.10. o 13:20)

Aj keď v roku 2016 to dotiahol až do finále a o dva roky neskôr do semifinále, už veterán Stan Wawrinka nie je v boji o elitné kvarteto proti mladej kanadskej krvi favoritom. Shapovalov si v Petrohrade zatiaľ nestratil ani jediné podanie a drvivé triumfy nad síce nie až tak vo forme hrajúcimi súpermi Troickým a Ivaškom, svedčia o obrovskej kvalite a forme Kanaďana. Ten má so Švajčiarom vyrovnanú vzájomnú bilanciu 1:1, keď obidva doterajšie súboje sa odohrali práve v halovom prostredí. Wawrinka vydrel víťazstvá s Evansom aj Donskoyom až v troch setoch a proti kanadskému favoritovi očakávam, že už nebude mať dostatok síl. Odporúčam tip na výhru Shapovalova, ktorého servis je brutálny a hala mu dokonale vyhovuje.

Tip: výhra Shapovalova v zápase

Kurz Niké: 1,46

Tip OK


ATP Petrohrad – štvrťfinále

Reilly Opelka – Borna Čorič (16.10. o 14:40)

Ďalšie zaujímavé štvrťfinále v Petrohrade sľubuje súboj Američana Opelku s Chorvátom Čoričom. Obrovitý americký tenista sa v Rusku dvakrát postaral o obrat, keď najprv otočil súboj so Serdarušičom a následne senzačne aj s obhajcom vlaňajšieho prvenstva Medvedevom. Rus síce vyhral prvý set 6:2, ale ďalšie dva už patrili jeho americkému súperovi (7:5, 6:4). Opelka v hale tradične uplatňuje svoj delový servis, ale výborným podaním disponuje aj jeho chorvátsky súper, takže to v boji o semifinále bude mimoriadne zaujímavé. Čorič v Petrohrade obhajuje vlaňajšiu finálovú účasť a na svojej ceste zatiaľ nestratil ani set, takže očakávam, že práve na jeho strane bude v boji o semifinále viac síl. Najviac sa mi tu ale pozdáva stávka na overový tip, keďže brejky sa pri kvalitách podaní obidvoch borcov budú rodiť zrejme len veľmi ťažko.

Tip: viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,48

Tip KOATP Sardínia – štvrťfinále

Danilo Petrovic – Federico Delbonis (16.10. o 15:00)

Posledný tip je z antukového podujatia v talianskej Sardínii. Tu si to o postup medzi elitné kvarteto rozdajú Danilo Petrovic a Federico Delbonis. V prvom vzájomnom súboji je favoritom ľavoruký Argentínčan, ale Delbonis v predchádzajúcich dvoch kolách odohral päť mimoriadne vyrovnaných setov. Štyrikrát to bolo až do sedem a o triumfe nad Andújarom rozhodol v treťom sete, ktorý vyhral 6:4. Petrovic, ktorý sa po vyradení v kvalifikácii do hlavného turnaja dostal len ako lucky looser, vyradil nečakane hladko výborného španielskeho antukára Carballesa Baenu (6:1, 6:4) a očakávam, že môže potrápiť aj argentínskeho favorita. Opäť očakávam tuhý boj a dlhý zápas.

Tip: viac ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,48

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Úspešný vstup Djokoviča vo Viedni: Jeho krajan mu však nič nedaroval

VIEDEŇ – Najvyššie nasadený srbský tenista Novak Djokovič postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 16 =