Home Australian Open Tenisové tipy (13.2.): Ako dopadne strhujúci šláger dvoch hviezdnych bombardérov?

Matteo Berrettini

BRATISLAVA – Aj dnes vám prinášame trojicu zaujímavých tipov a zamierili sme ako inak do austrálskeho Melbourne, kde sa pozrieme na trojicu súbojov, v ktorých sa bude bojovať už o osemfinále.

Australian Open – 3. kolo

Casper Ruud – Radu Albot (13.2. o 2:15)

Súboj nasadenej turnajovej 24. a moldavského prekvapenia Australian Open sľubuje zaujímavé a možno nie až také jednoznačné divadlo. Radu Albot sa dokáže vyhecovať na veľké zápasy a dokonale to potvrdil senzačným triumfom nad Španielom Bautista-Agutom, ktorého zvládol v štyroch setoch. Na toto víťazstvo nadviazal vzápätí výhrou v troch setoch, keď nedal šancu domácemu O´Connellovi, ktorý svoje kvality preukázal predtým výhrou nad rozbehnutým a skvele rozohratým favorizovaným Struffom. Ruud po skreči unaveného Thompsona zvládol v druhom dueli nevyspytateľného Američana Paula, ale prvý set prehral 3:6 až potom zavelil k obratu. Súboj sa kvôli nariadeniam bude hrať už bez divákov a ja očakávam minimálne štyri sety. Ruud nie je na harde ani zďaleka taký suverén a nevyspytateľnému Albotovi by rýchly povrch mohol sedieť o čosi viac. Očakávam tuhý boj a tipujem over.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 33,5

Kurz Niké: 1,71

Tip OK

Lloyd George Harris – Mackenzie McDonald (13.2. o 2:20)

Súboj dvoch nenasadených hráčov, z ktorých jeden si v Melbourne zahrá o štvrťfinále prinesie duel mierneho juhoafrického favorita Harrisa a amerického súpera McDonalda. Američan po nepresvedčivom triumfe nad Talianom Cecchinatom (3:1) poriadne prekvapil, keď senzačne vyradil veľkého chorvátskeho favorita Čoriča, s ktorým stratil len jeden set. Harris najprv stratil v úvodnom kole set s Torpegaardom a následne vybojoval päťsetový maratón s domácim Popyrinom. Aj keď je o 101 miest nižšie ako jeho juhoafrický súper, šance na postup vidím otvorené pre obidvoch, ba ešte o čosi viac verím Američanovi, ktorý má v nohách menej setov, v hlave veľkú výhru s Čoričom a navyše aj výhru v jedinom vzájomnom súboji s Harrisom z roku 2018 zo Soulu, kedy vyhral po dvoch tajbrejkoch rozhodujúci tretí set 6:3. Aj dnes to bude zrejme tuhý boj a očakávam tu štyri až päť setov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 37,5

Kurz Niké: 1,72

Tip KO

Karen Chačanov – Matteo Berrettini (13.2. o 7:00)

Zrejme najväčším šlágrom druhej polovice bitiek o osemfinále bude súboj ruského bombardéra Karena Chačanova, proti ktorému bude stáť taktiež skvele podávajúci taliansky favorit Matteo Berrettini. Talian je na úvod sezóny v skvelej forme, keď z deviatich duelov vyhral až sedem a pri výhrach stratil vôbec prvý set v poslednom vystúpení na Australian Open s českým talentom Macháčom. Ten Taliana vcelku potrápil, ale doplatil na zahadzovanie brejkbalových príležitostí, keď využil len jedinú z 13 ponúknutých možností. Naopak skúsenejší Berrettini prelomil servis českému súperovi až päťkrát a to mal k dispozícii len deväť brejkbalov. Chačanov ma prekvapil hladkým triumf s rozbehnutým Berankisom a po vydretom triumfe s domácim Vukičom sa tak psychicky dostal do pohody. Proti Talianovi bude podobne ako jeho súper spoliehať na kvalitný servis, ktorý by mal byť rozhodujúcim v konečnom zúčtovaní. Očakávam poriadnu bitvu aj nejaký ten tajbrejk či dva, takže volím tip na over.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 39,5