Home Najdôležitejšie Svitolinová vykročila za obhajobou titulu z MS WTA Tour víťazne

Svitolinová vykročila za obhajobou titulu z MS WTA Tour víťazne

Jelina Svitolinová

ŠEN-ČEN – Ukrajinská obhajkyňa titulu Elina Svitolinová zvíťazila v prvom zápase Purpurovej skupiny na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene (14 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad Češkou Karolínou Plíškovou 7:6(12), 6:4.

Svitolinovová otvorila zápas stratou podania. Ribrejku sa dočkala vo štvrtom geme. V ďalšom priebehu prvého setu sa obe protagonistky „zabetónovali“ na servise a diváci nevideli ani jeden brejkbal. Dramatická skrátená hra priniesla až 26 výmen. Hráčky striedali dobré so slabšími momentmi. Z víťazstva sa napokon tešila Ukrajinka, keď premenila pri skóre 13:12 svoj siedmy setbal.

Aj dramatický prvý gem druhého setu sa skončil stratou podania, tentokrát sa dostala do výhody Svitolinová. Plíšková kontrovala pri manku 1:2. V kľúčovej siedmej hre si rodáčka z Odesy znova vybojovala brejk a zápas ukončila premeneným mečbalom v desiatom geme, v ktorom prehrávala15:40.

• Svitolinová vyhrala nad Plíškovou po štvrtý raz za sebou
  • pomer es a dvojchýb bol na strane Češky 7:6
  • Plíšková odvrátila 5 z 8 brejkbalov

„Snažila som sa čo najlepšie pripraviť na Plíškovej delové prvé podanie. Ak išla Karolína cez druhý servis, usilovala som sa hneď zaútočiť a dostať ju pod tlak. Povrch v Šen-čene je predsa len trochu pomalší, človek má aspoň viac času na zahratie úderov, z čoho som profitovala pri riternoch,“ uviedla Svitolinová v pozápasovom rozhovore.

V ďalšom zápase Purpurovej skupiny sa stretnú Kanaďanka Bianca Andreescuová a Rumunka Simona Halepová.