Home Najdôležitejšie Svitolinová na MS WTA Tour nestratila set ani proti Halepovej

Svitolinová na MS WTA Tour nestratila set ani proti Halepovej

ŠEN-ČEN – Ukrajinka Elina Svitolinová zvládla aj druhý zápas na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene (14 000 000 USD, tvrdý povrch v hale). Rumunku Simonu Halepovú zdolala v Purpurovej skupine 7:5, 6:3.

Svitolinová mala excelentný vstup do zápasu, keď sa dostala do vedenia 3:0. Rumunka postupne našla rytmus a vyrovnala na 3:3. Pomer síl bol v ďalšom priebehu vyrovnaný a zdalo sa, že sa dostane k slovu tajbrejk. Za stavu 6:5 však ukrajinská tenistka zabrala na príjme a čistou hrou prvý set ukončila.

V druhom dejstve sa Halepová pokúsila stretnutie zdramatizovať. Ukrajinke vzala v treťom geme podanie. Obhajkyňa titulu okamžite kontrovala a po druhej dnešnej čistej hre na riterne odskočila do vedenia 5:3. V deviatom geme čelila nepríjemnému skóre 15:40, ale štyrmi fiftínmi za sebou napokon zápas uzavrela.

• Svitolinová je prvou istou semifinalistkou turnaja
  • na MS WTA Tour vyhrala už 8 zápasov za sebou
  • vzájomná bilancia je po dnešnom zápase vyrovnaná 5:5

„Snažila som sa o každý jeden bod od začiatku zápasu. Vôbec som nepremýšľala nad tým, či výmena bola dobrá alebo zlá. Prišla som na kurt a neustále si držala pozitívne nastavenie,“ povedala víťazka. V druhom dnešnom zápase Purpurovej skupiny si skrížia rakety Češka Karolína Plíšková a Kanaďanka Bianca Andreescuová.