Home Správy Španielsko po dráme uzavrelo zoznam semifinalistov ATP Cupu

Španielsko po dráme uzavrelo zoznam semifinalistov ATP Cupu

SYDNEY – Španielsko v dramatickom štvrťfinále ATP Cupu zdolalo Belgicko 2:1 na zápasy a zabezpečilo si postup do semifinále.

Španielska dvojka Roberto Bautista Agut zdolal náhradníka za Steva Darcisa Kimmera Coppejansa 6:1, 6:4. Španiel položil základy štvrtého víťazstva na ATP Cupe už v prvom sete, keď dovolil Belgičanovi zisk jediného gemu. V druhom sete začal Bautista veľmi zle. Prehral úvodné tri gemy. Zlepšenou hrou vyrovnal na 3:3, a hoci si Coppejans ešte raz udržal podanie, záverečné tri hry patrili favoritovi.

Nasledoval súboj jednotiek, v ktorom zvíťazil David Goffin nad Rafaelom Nadalom 6:4, 7:6(3). Obaja tenisti mali v úvodnom sete veľké problémy na servise, diváci videli niekoľko senzačných riternov na obidvoch stranách. Nadal nezvládol koncovku, od stavu 4:3 stratil tri gemy za sebou a prehral prvý set. Druhé dejstvo nezačala svetová jednotka ideálne. Po štyroch gemoch prehrávala 1:3.  Postupne stupňovanie výkonu viedlo k vyrovnaniu na 4:4. O druhom bode sa muselo rozhodnúť v skrátenej hre. „Rafa“ v ňom prišiel dvakrát o podanie a jeho súper premenil za stavu 6:3 esom v poradí druhý mečbal.

Rafael Nadal s Pablom Carreňom Bustom získali rozhodujúci bod po víťazstve 6:7(7), 7:5, 10:7 nad Sanderom Gillém a Joranom Vliegenom. V úvodnom sete nemal žiadny z párov ani brejkbal. V skrátenej hre zmazali Španieli dvakrát minibrejk, za stavu 7:8 však zaváhali na podaní tretíkrát. Druhé dejstvo malo v úvode podobný obraz. Belgičania mali dva brejkbaly v ôsmom geme, no zostali nevyužité. Súperi sa dostali k možnostiam na príjme za stavu 5:5, 40:0, zúročili hneď prvú. Nadobudnutú výhodu na servise potvrdili a nasledoval supertajbrejk. Za dlhší koniec povrazu ťahala od začiatku španielska dvojica, ktorá premenila za stavu 9:7 po dvojchybe Vliegena svoj tretí mečbal.

Súpermi Španielov v súboji o finále budú zajtra od 8:30 SEČ domáci Austrálčania. V noci o 1:00 SEČ je na programe prvé semifinále medzi Ruskom a Srbskom.